2011.11.20. 17:48

Szép játékkal nyert az Olimpia

Négy élvonalbeli játékossal a pályán sem tudott nyerni Szatmárnémetiben a Kolozsvári U második számú csapata, és az Olimpia idei utolsó hazai mérkőzését is megnyerte a III. Liga 6. csoportjában.

Eddigi legjobb hazai teljesítményével 1–0 arányban győzött a Szatmárnémeti Olimpia labdarúgócsapata a Kolozsvári U II elleni harmadosztályos rangadón. A szombati ellenfél négy játékost hozott el az élvonalban szereplő csapatból: a kapuban Ionuţ Boşneag, a hátvédsorban Szilágyi Zsolt és Gaston Mendy, míg középen Andrei Voican erősítette az egyetemisták „kiscsapatát”, akik így alaposan megnehezítették a Csík Tibor, Ioan „Lulu” Dragomir és Paul Levente edzőhármas legénységének a dolgát. Az első pillanattól kiélezett csata zajlott, elsősorban a középpályán. Amikor kapu elé került a labda, akkor Marius Şutának és Boşneagnak is bőven akadt dolga. Előbb a kolozsvári Radu Danciu tette próbára az Olimpia kapusát, majd Dan Gavrilescu vette célba az „egyetemisták” kapuját. Az Olimpia középpályására egyébként Mendyt állította rá Gheorghe Barbu edző, azonban a szenegáli nem bírt Gavrilescuval. A 17. percben is utóbbi került ki győztesként kettejük párharcából: Gavrilescu az alapvonalról, Mandy mellől passzolt vissza a kolozsvári kapu elé, az érkező Zsiga pedig nem hibázott.

Ezután sem változott a meccs képe: a középpályán kemény csatát vitt a két csapat, és csak ritkán jutottak el az ellenfél tizenhatosához, akkor viszont veszélybe forgott a kapu. Fordulás után a kolozsváriak már alábbhagytak a lendületből, így a „sárga-kékeknek” több terük maradt a kibontakozásra. Adrian Marinaş szabadrúgáslövése után a kapufáról pattant vissza a labda, Zsiga Ervin pedig többször megdolgoztatta Boşneagot. Több gól viszont nem született, és ennek is tudott örülni a szatmári közönség, amely a meccs végén tapssal köszönte meg a „sárga-kékek” teljesítményét: hazai pályán veretlenek maradtak a III. Liga 6. csoportjában.

„Gyengén játszott a csapatom. Ebben a meccsben benne volt a döntetlen, de akár nagyobb különbséggel is kikaphattunk volna. Gratulálok az Olimpiának, megérdemelten győztek, de a projekt miatt is dicséret illeti őket. Halottam róla, hogy csak helyiek alkotják a játékoskeretet. Sok sikert kívánok nekik” – mondta a találkozó végén Barbu.

Csík Tibor is elismerte, hogy csapata szombaton nyújtotta eddigi legjobb hazai teljesítményét. „Minden mérkőzésre maximális komolysággal készülünk. Most sem volt ez másként. Plusz motiváció volt, hogy a fiúk győzelemmel akartak búcsúzni a hazai közönségtől, akiknek köszönjük, hogy mellettünk álltak. Remélem így lesz ez a visszavágók során is” – nyilatkozta az Olimpia vezetőedzője.

Az őszi idény utolsó fordulójában a szatmáriak Aranyosgyéresen fognak játszani pénteken.

Labdarúgó III. Liga

6. csoport, 14. forduló: Szatmárnémeti Olimpia – Kolozsvári U II 1-0 (Zsiga 17. perc). Olimpia: Şuta – Moş, Fl. Mureşan, Heil, Homorozan, Gavrilescu (Hanus 90. perc), Villand, Botos (Micaş 63.), Zsiga (Sabău 90+1. perc), Marinaş (Pop 88.), Feier. További eredmények: Zilahi FC – Marosvásárhelyi FCM 2-2, Szászfenesi Unirea – Kolozsvári Sănătatea 1-3, Brassói Corona – Zalatnai SK 4-0, Kolozsvári CFR II – Szászrégeni Avântul 3-0, Nyárádtői Unirea – Besztercei Gloria II 2-1, Dési Unirea – Tatrangi Unirea 1-3, Jádi Voinţa – Aranyosgyéresi Seso 1-1.

1. Brassó 14 9 3 2 28-6 30

2. Olimpia 14 9 1 4 24-15 28

3. Szászrégen 14 8 3 3 21-12 27

4. Universitatea II 14 8 2 4 30-17 26

5. Aranyosgyéres 14 8 2 4 24-13 26

6. Nyárádtő 14 8 1 5 27-21 25

7. Zilah 14 7 3 4 21-19 24

8. Tatrang 14 6 4 4 21-15 22