2011.10.11. 08:43

Pfeifer Melany hozta el a vándorkupát

Szatmárnémeti SK törpici kategóriájába sorolt lány párbajtőrvívók hozták haza a Hajdú–Bihar megyei Derecskén rendezett Olimpici Grand Prix nyitányának egyik óriás vándorkupáját: Pfeifer Melany legyőzhetetlen volt kategóriájában, így ezúttal ő volt a soros, hogy a dobogó legfelső fokán a magasba emelhesse a hatalmas serleget.

A Csiszár Ferenc, Nagy Lehel edzőpáros tanítványai egyébként nagyon közel voltak ahhoz, hogy még egy aranyérmet szerezzenek, azonban az újonc fiúk kategóriában Kató Zoltán egy tussal kapott ki a döntőben Rudi Somától (MTK), így csak a második helyen zárt. Hasonló közel volt a döntőbe való szerepléshez a tavalyi kategória győztes Mácska Ádám: a gyerekeknél 10–9–re kapott ki a békéscsabai Darvasi Tamástól, így a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

A nemzetközi viadalon egyébként az SK–t több mint 30 párbajtőrvívó képviselte.

További eredmények: Lázár Ruben (törpici, fiúk, 4. hely), Szép Márton (újonc, fiúk,14.), Szilágyi Péter (újonc, fiúk, 15.), Pallai Amarillisz (gyermek, lány, 8.), Teodora Coste (gyermek, lány, 10.), Teodora Drăguşin (gyermek, lány, 16.), Kató Zsófia (törpici, lány, 7.), Lieb Anna (törpici, lány, 11.), Nicoleta Gabriel (törpici, lány, 13.).