2010.04.26. 14:49

Gyenes Mani az első helyen

<p>A két szatmári motoros, Gyenes „Mani” Emanuel az első, Szilveszter Márton (Marci) a 8. lett géposztálya táblázatában a görögországi Szalonikiben rendezett enduro Balkán–bajnokság első fordulójában.</p>

A rajtvonalnál mintegy 90 motoros sorakozott fel, akik szemerkélő esőben 215 kilométeres pályán kellett teljesítsék a versenytávot. Marci viszont elvétett egy ellenőrző pontot, ezért időlevonással büntették, így az E1–es kategória 8. helyére sorolták. Mani viszont hibátlanul teljesített, így a nagy géposztályban (E3) versenyzők legjobb idejét teljesítve az első lett, összetettben viszont az 5. lett. „Szervezésileg is kifogástalan volt a görögországi verseny: remek pálya, az eső pedig nagyon jól jött, mivel nem vertünk port a köves pályán” – mondta Mani, aki a hétvégén Tunéziába utazik, ahol jövőhéten kezdődik a ralivilágbajnokság 2. fordulója.