2010.03.26. 17:32

Ez volt a Turul utolsó meccse?

<p>Kiütéses vereséget szenvedett hazai pályán a Mikolai Turul labdarúgócsapata. Az ellenfél nagyobb erőfeszítés nélkül gyűjtötte be a pontokat.</p>

Alacsony színvonalú meccsen sima győzelmet aratott a vendég Nyárádtői Unirea csapata a Mikolai Turul otthonában. A labdarúgó III. Liga 6. csoportjának pénteki mérkőzésén Călin Şoimoşan alig tanúsított ellenállást a Maros megyei együttessel szemben, a vezetőség körében pedig arról beszéltek, hogy a 3–0–ás vereség után már értelmetlen lenne folytatni a szereplést a divíziós bajnokságban. Ezzel ugyanis jelentősen csökkent a Turul esélye arra, hogy megtartsa III. ligás helyét.
A pénteki meccsen egyébként a nyárádtőiek már az 5. percben vezetést szereztek: Oşan feleslegesen futott ki kapujából, Dicher pedig kicselezve a hálóőrt, üres kapuba rúghatta a labdát. A Turul játékosai ezután sem voltak veszélyesek az ellenfél kapujára. Az Unirea már a középpályán meghiúsította a mikolaiak támadási próbálkozásait, ezért Şoimoşan legényei előreívelt labdákkal próbáltak közelebb jutni Florin Moldovan kapujához. Ezt a játékstílust átvette a nyárádtői csapat is, így az egész meccs unalmassá, eseménytelenné vált. Ráadásul a 33. percben Şanta 20 méterről megeresztett védhetetlen lövése után már kettővel vezettek a vendégek. Fordulás után Negrean hozhatta volna vissza a mikolai reményeket, azonban tíz méterről, szembe a kapuval, a labda alá nyúlva rúgta meg a lasztit, így a játékszer a kapu felé ment. Az Unirea a 63. percben végkép eldöntötte a meccs sorsát: a védők tétlenkedése után Bogdan Pop közelről, üres kapuba vágta a labdát.
Ezután sem történt sok minden a pályán, a mikolaiak pedig lehajtott fejjel hagyták el a pályát az utolsó sípszó után.