Kosárlabda

2024.05.04. 20:57

Az ötödik meccs dönt a fináléba jutásról

Mindkét idegenbeli mérkőzését elveszítette a férfi kosárlabda Nemzeti Liga elődöntőjében a Nagyváradi VSK U.

Fotó: Boqdan Radu

Nem sikerült a minimális mérkőzésszámmal bejutniuk a férfi kosárlabda Nemzeti Liga nagydöntőjébe a váradi kosarasoknak, miután a szerda esti, harmadik mérkőzésen a Voluntari megérdemelt győzelmet aratott a Szabó Gabriella Sportcsarnokban. Szorosan alakult a találkozó eleje, félidőben 48–45 állt az eredményjelzőn, de a harmadik és negyedik negyedet a Voluntari uralta, figyelemre méltóan sok hárompontos kosarat dobva, közel száz pontot szerezve. A váradiak érezhetően „el is engedték” a harmadik meccs hajráját (96–78), és fejben talán már a péntek esti ütközetre készültek.

Amire előzetesen kevesen számítottak, az végül bekövetkezett: a váradi kosarasok a pénteki, negyedik mérkőzésen sem találtak magukra, így ellenfelüknek esélyt adtak arra, hogy kiegyenlítsék az elődöntő összesített állását. A Voluntari már a meccs elején 6-0-ra elhúzott, majd az első negyedet 27–19-re nyerte. A második játékrészben tovább nőtt a házigazdák előnye, a félidei állás 48–38 volt. A piros-kékek közül egyedül Richard nyújtott elfogadható teljesítményt, miközben a hazaiaktól többen is remek napot fogtak ki.

A 3. negyedet is a hazaiak uralták, harminc perc után 73–59 volt az állás, ezzel gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés sorsa. Bár az utolsó negyedet a váradiak nyerték, de egy pillanatig sem forgott veszélyben a CSO győzelme (87–77).

A 2–2-re álló elődöntős párharcban így egy mindent eldöntő mérkőzésre lesz szükség, amelyet május 7-én, kedden 19 órától rendeznek a Nagyvárad Arénában. A győztes csapat kvalifikálja magát a döntőbe, ahol a címvédő Kolozsvári U BT-vel találkozik.