2010.03.01. 07:47

A Sepsi BC legyőzte a MCM Târgoviştét

<p>Hatalmas meglepetéssel zárult az A–osztályos női kosárlabda-bajnokság A1-es értékcsoportjának az 5. fordulója: a Sepsiszentgyörgyi Sepsi BC tíz ponttal verte a bajnoki címvédő MCM Târgovişte csapatát.</p>

Az 1300 néző (telt ház) előtt rendezett mérkőzés első negyed még döntetlennel ért véget, azonban a szünet előtt a háromszékiek villogtak, és 12 pontos előnyre tettek szert. A harmadik negyedben csak kilenc pontot tudott lefaragni hátrányából a sztárcsapat, viszont a sorsdöntő utolsó tíz percben a hat játékossal rendelkező Sepsi BC (Vass, Rasmussen egyaránt 40 percet játszott, Diaconu 39–et, Santos 36–ot, Matovic 27–et, Vescan 18–at) volt a jobb.

Az MCM egyébként úgy nyerte az elmúlt idényt, hogy egyetlen vereséget sem szenvedett. Sepsiszentgyörgyi Sepsi BC –  MCM Târgovişte 70–60 (14:14, 29:17, 9:18, 18:11). A csoport állása: 1. Sepsi BC 10 pont/5 mérkőzés, 2. Aradi ICIM 9/5, 3. BCT Alexandria 8/5, 4. Szatmárnémeti VSK 7/5, 5. MCM 7/4, 6. Nagyváradi U VSK 6/5, 7. SCM Craiova 6/5, 8. Rapid 4/4.