május 24., szombat

ElizaEszter névnap

Minifutball-vb

6 órája

Meglepő vereség Csádtól

Meglepő vereség Csádtól

Fotó: Facebook/World Minifootball Federation

Szakács Dávid

A címvédő romániai minifutball-válogatott az üzbégek elleni 2–1-es győzelmet követően a bakui világbajnokság csoportkörének második fordulójában 4–2-es vereséget szenvedett Csád ellen, így jelenleg a B csoport harmadik helyén áll három ponttal. A románok jól kezdték a mérkőzést és kétszer is vezettek (1–0, 2–1), de végül Csád fordítani tudott. A román csapatban ezúttal is pályára lépett a Transilvania Academy játékosa, Andrei Șumălan, valamint a Belényesi Bihorul labdarúgója, Marius Balogh. A Trikolóroknak a továbbjutáshoz mindenképpen győzniük kell a négy pontos Franciaország ellen a csoport utolsó fordulójában. A mérkőzésre május 25-én, vasárnap 21 órától kerül sor, a Digi Sport 1 élőben közvetíti. 

A csoport állása: 1. Franciaország 4 pont, 2. Csád 3 (4–3-as gólkülönbség), 3. Románia 3 (4–5), 4. Üzbegisztán 1. 

A magyar válogatott a törökök elleni 1–1-es döntetlen után Anglia ellen is ugyanilyen eredményt ért el, így két ponttal a csoport harmadik helyén áll, két egységgel lemaradva az angol–török duó mögött. A magyarok a zárófordulóban a sereghajtó ukránokkal mérkőznek meg, így minden esélyük megvan a győzelemre és ezzel együtt a továbbjutásra.

A csoport állása: 1. Anglia 4 pont (5–1-es gólkülönbség), 2. Törökország 4 (4–2), 3. Magyarország 2, 4. Ukrajna 0.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában