Sport

2024.05.28. 18:23

Látványos show-val búcsúztatták az Aranygenerációt

Forrás: gsp.ro

A román Aranygeneráció szombat este egy látványos búcsúmeccs keretében 3–2-re legyőzte az egykori klasszisokból álló Világválogatottat a bukaresti Nemzeti Arénában. A nagyszabású gálameccs – amelyre már hónapokkal ezelőtt minden jegyet eladtak – egyperces néma csenddel kezdődött a 2016-ban elhunyt Daniel Prodan emlékére. A nemzetközi sztárokból álló csapat a 21. percben Rivaldo révén nyitotta a gólok sorát, majd a 28. percben Goran Pandev alakította 2–0-ra az állást. A Trikolórok felzárkózása a 40. percben kezdődött, amikor Gheorghe Hagi átadása után Basarab Panduru mesterien tekert Dida kapujába (1–2). Fordulás után Bogdan Stelea két ízben is látványosan hárított Hriszto Sztoicskov lövései után, majd Hagi büntetőből egyenlített (2–2). A román csapat végül a győztes gólt is megszerezte, Hagi ívelt a bal szélen felfutó Dorinel Munteanu elé, akinek beadását Costel Gâlcă közelről fejelte Frey hálójába (3–2). Anghel Iordănescu és Jose Mourinho edzők a következő kezdőcsapatokat küldték pályára: Aranygeneráció: Prunea – Dan Petrescu, Răzvan Prodan, Belodedici, D. Munteanu – Sabău, Lupescu, Gheorghe Popescu, Ilie Dumitrescu – Răducioiu, Hagi. Világválogatott: Dida – Maicon, Panucci, Djukic, Candela – Edmilson, Giovanni, Karagounis, Rivaldo – Stoichkov, Nuno Gomes. A mérkőzést megelőzően többen is elégedetlenségüknek adtak hangot az egykori román csillagok közül, amiért nem kaptak meghívót a nagyszabású gálameccsre. „Megérdemeltünk volna egy meghívót, még ha nem is játszottunk volna. Nehéz volt Gică Popescunak 20–30 meghívót szétosztani a volt játékostársainak? Finoman szeretnék fogalmazni, szóval csak annyit mondanék, hogy Popescu egy jellemtelen ember!” – mondta Ionel Ganea, akinek büntetőből szerzett góljával Románia 3–2-re verte Angliát a 2000-es Európa-bajnokságon, és története során először továbbjutott csoportjából a kontinenstornán. „Kimondtam az igazságot, és úgy tűnik, ez zavarta az illetékeseket. Én is azok között voltam, akik felépítették ezt az Aranygenerációt, nem én egyedül, hanem mindannyian, akik 1989-ben megvertük a dánokat, és kijutottunk a világbajnokságra. Nem ezt érdemeltem” – nyilatkozta Dănuţ Lupu.