2024.04.07. 19:56

A hosszabbításban maradtak alul Kolozsváron a kosarasok

Forrás: U-BT

J. A.

Az előző fordulókban nyújtott szerényebb teljesítményt követően a váradi piros-kékek összeszedték magukat a férfi kosárlabda Nemzeti Liga csütörtök esti rangadójára, és bebizonyították, hogy képesek gondot okozni a kolozsváriaknak, akár a BT Arénában is. Kiegyenlített első negyed után a váradiak a második játékrészben átvették a vezetést, a félidőben 33–40 volt az állás. A Vörös Oroszlánok a harmadik negyed végéig tartották előnyüket, ekkor a házigazdák átvették a vezetést, a záró negyed előtt 58–55-öt mutatott az eredményjelző. Öt perccel a vége előtt már 11 pont volt az U-BT előnye, de Cristian Achim tanítványai egy látványos 11–0-ás sorozat után sikerült hosszabbításra mentsék a mérkőzést. A hosszabbításban a kolozsváriak voltak ihletettebbek, a kimerültnek tűnő váradi csapat részéről mindössze 3 pontra futotta. A rájátszásban a legjobb 8 között a váradiak ellenfele a Konstancai VSK lesz, a negyeddöntő április 9-én, kedden kezdődik.