Sport

2023.03.22. 17:12

Falvak Kupája: ismét Váradszentmártonba került a vándorserleg

Forrás: AJF

Az Olcsán található Cocheta sportelep adott otthont március 19-én, vasárnap a labdarúgó Falvak Kupája megyei szakaszának döntőjének. A döntőbe kvalifikált három csapat a címvédő Váradszentmárton, Tenke, valamint a házigazda Olcsa volt. A mérkőzéseket a szabályoknak megfelelően 30 perces játékidővel játszották le. A szentmártoniak és az olcsaiak egyaránt 4–0-ra győzték le a tenkei együttest, így a két csapaet egymás elleni mérkőzése döntött a kupa sorsáról. A Bihar megyei szinten szervezett Falvak Kupájának első két kiírásának győztese, a kizárólag igazolt játékosokból álló váradszentmártoni csapat az idei döntőben is diadalmaskodott a házigazda felett, egy színvonalas mérkőzés után 3–0-ra, amelyben a gyerekek ambíciója és elkötelezettsége került előtérbe. A díjátadót Boros Péter, a Bihar Megyei Labdarúgó egyesület (AJF) titkára vezette, aki a résztvevőknek kupát és oklevelet, illetve a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) által felajánlott három labdát adott át. A döntősök megtarthatták a Falvak Kupájának logójával ellátott felszereléseket, amelyeket szintén a FRF ajándékozott a résztvevőknek. Az AJF titkára átadta Radu Bitea elnök üzenetét a Falvak Kupája idei kiadásának minden résztvevőjének, hangsúlyozva, hogy ez a verseny a FRF vezetőségének és Răzvan Burleanu elnöknek a szívügye, amelynek célja a fiatal tehetségek felkutatása a vidéki területeken, különösen azokon a településeken, amelyeknek nincs az AJF által szervezett bajnokságokban csapata. „A rangsort felállító végeredményen túlmenően győztesnek tekintünk minden gyereket, aki részt vett ezen a tornán. Reméljük, hogy a döntősöknek átadott felszerelések segítenek majd a labdarúgás helyi szintű fejlesztésében, ezáltal növelve a fiatalok körében a sportág iránti szeretetet és bízunk benne, hogy néhány év múlva ezek közül a gyerekek közül sokan profi klubokban fognak játszani” – zárta mondandóját Boros Péter. Az AJF illetékesei oklevelet is adtak az olcsai együttesnek, illetve városházának is, köszönetképpen a megyei döntő megszervezéséért. A szentmártoniak sorozatban harmadszor (2019, 2022, 2023) diadalmaskodtak a Falvak Kupáján, így ők képviselik majd az Bihar megyét az országos szakaszban. A kupa debütáló évében a Szentmárton a Konstanca megye által rendezett döntőben a dobogón végzett (3. hely), tavaly pedig a regionális szakaszba jutott.