2008.03.09. 16:48

Már második a Szatmárnémeti VSK

<p>Könnyed győzelemet aratott a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda–csapata a bajnokság vasárnapi fordulójában. Mivel a Besztercei HCM hazai pályán vesztett, a VSK már második a csoportban.</p>

Egy percig nem volt forgott veszélyben a Szatmárnémeti Városi Sportklub férfi kézilabda–csapatának győzeleme, a kérdés csak az volt: hány gól különbséggel győznek az A–osztály D csoportjának sereghajtója, a Kolozsvári HC Napocával szemben. A két csapat vasárnap délben játszott egymás ellen a másodosztályos bajnokság tavaszi idényének 6. fordulójában. A kolozsváriak egy kapussal és hat játékossal érkeztek a szatmári mérkőzésre. Így még azt is kockáztatták a vendégek, ha egy játékosuk súlyosan megsérül, akkor a meccs hátralevő részét emberhátrányban kell játszák. Ennek tudatában játszottak a hazaiak is. Alig volt dúrva szabálytalanság, a bírók is csak két alkalommal kellett kétperces büntetőt ítélniük: az első félidőben egy kolozsvári játékos, a második játékrészben pedig a szatmári Dan Sebastian hagyta emberhátrányba két percre csapatát.

Az első félidő végén egyébként már 15 góllal is vezettek a szatmáriak, a második félidő derekán pedig már 20 gól különbséget muatott az eredeményjelző. Végül 24 góllal győzött a VSK. Ez volt a tavaszi idényben a szatmáriak hatodik sikere. Vagyis, amióta átvette a csapat irányítását Palkó János, még egy tétmérkőzését sem vesztette el a szatmári gárda. Március 30–án azonban az eddig veretlen Kolozsvári U otthonában látogat a VSK, és igazi bravúr lenne, ha a VSK pontot szerezne azon a találkozón.

Oşvat 88 százalékos

A mérkőzés legeredményesebb játékosa egyébkén Oşvat (képünkön) volt: kilencszer dobott kapura, nyolcszor volt eredményes. A 88 százalékos teljesítményt csak Ardelan közelítette meg, aki hat kapura dobásból öt gólt szerzett.

Egy másik mérkőzésen a Besztercei HCM hatalmas meglepetésre vereséget szenvedett hazai pályán a Szászsebesi CSM–vel szemben. Ennek köszönhetően a szatmáriak a D csoport második heéyre jöttek fel.

Eredmények

Szatmárnémeti VSK – Kolozsvári HC Napoca 41–17 (23–10), Tordai Potaisa – Nagybányai HC Minaur II 42–49(21–26), Besztercei HCM – Szászsebesi CSM 33–35 (13–18), Nagybányai Extrem – Kolozsvári U 21–39 (9–19).

1. K–vári U         20        20        0          0          808–502           38

2. Szatmár         20        14        0          6          626–554           28

3. Szászsebes  20        13        1          6          704–586           27

4. Beszterce      20        13        1          6          715–538           27

5. Minaur II         20        9          1          10        642–696           20

6. Extrem            20        6          1          13        626–706           13

7. Potaisa          20        2          0          18        582–874            4

8. K–vári HC      20        1          0          19        561–808            2