ERDON Helyi hírek

2012.10.03. 09:36

Nagyobbak voltak s bátrabbak

Nagyvárad- Kedd este az Érmihályfalvi csoport tagjaira emlékeztek az RMDSZ Bihar megyei és várad-velencei szervezeteinek, valamint a református és római katolikus egyházközségek lebonyolításában.

Nagyvárad- Kedd este az Érmihályfalvi csoport tagjaira emlékeztek az RMDSZ Bihar megyei és várad-velencei szervezeteinek, valamint a református és római katolikus egyházközségek lebonyolításában.

 

Október 2-án az Érmihályfalvi csoport 31 elítéltjére emlékeztek Nagyvárad-Velencén: előbb egy ökumenikus istentisztelet keretében a római katolikus templomban, majd az 1956-os eseményeket követő koncepciós per helyszínén, a Kolozsvári úti római katolikus kultúrotthonban. A szent hajlékban Curaliuc Demeter plébános köszöntötte a megjelenteket és mutatott be szentmiseáldozatot, majd Farkas Antal református lelkipásztor végzett igei szolgálatot az Apostolok cselekedeteiről írott könyv 12. részének 1-től 17-ig terjedő versei alapján. Szószéki beszédében párhuzamba állította a felolvasott bibliai történéseket az 1956-ot követő megtorlások váradi vonatkozásaival, kiemelve azt, hogy mártírok voltak, vannak és lesznek, de Isten szeretetéből, melynek köszönhetően megbocsátani is tudnunk kell, senki se tud kiragadni bennünket.

Ezután az emlékezők a művelődési házba vonultak, ahol a koszorúzást megelőzően Biró Rozália váradi RMDSZ-elnök olyan személyeknek nevezte az Érmihályfalvi csoport tagjait, akiknek volt bátorságuk „nagyobbaknak lenni mint a nagyok és bátrabbaknak lenni, mint a bátrak”. Úgy vélte: példájuk arra kell figyelmeztessen minket, hogy ha szüksége van ránk a közösségünknek, akkor adjuk meg mindazt, amit helyzetünkből fakadóan és lehetőségeinkhez mérten adni tudunk.

Ciucur Losonczi Antonius

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!