2023.09.04. 14:39

Sorana Cîrstea bejutott a US Open negyeddöntőjébe

Forrás: US Open

BN-összeállítás

Pályafutása során először jutott be a US Open negyeddöntőjébe Sorana Cîrstea, aki vasárnap két szettben (6:3, 6:3) legyőzte a svájci Belinda Bencicet az év utolsó Grand Slam-tornájának nyolccadöntőjében. A WTA-világranglistán 30-ik, 33 éves román teniszezőnek ez az eddigi legjobb eredménye Flushing Meadowson. Korábban csak egyszer, 19 évesen jutott egy Grand Slam-torna negyeddöntőjébe, 2009-ben, a Rolland Garroson. Cîrstea lendületesen kezdte a mérkőzést: az első szettet 5:0-s vezetés után 6:3-ra megnyerte. A második játszmában is jól teljesített, előbb 2:0-ra, majd 4:1-re is vezetett, és végül szintén 6:3-ra győzött. A statisztikákat nézve főleg a ki nem kényszerített hibák billentették a javára a mérleget: a román játékos 14-szer, Bencic pedig 32-szer vétett. A negyeddöntőbe jutásért Sorana Cîrstea 455.000 dolláros csekket és 430 WTA-pontot kap. A legjobb nyolc között a világranglistán 10-ik Karolína Muchová lesz az ellenfele, aki ellen idén háromszor is pályára lépett. A cseh teniszező kétszer győzött, legutóbb a montreali torna második fordulójában (7:5, 6:4).