Sport

2024.04.09. 17:14

Hungarian Masters Open: hat nagyváradi érem

Forrás: Master Tora

Jubileumi tornát tartottak április első szombatján a győri Olimpiai Sportparkban: harminc ország több mint 250 örökifjú cselgáncsozója lépett tatamira a veterán nyílt magyar bajnokságon, a XXV. Hungarian Masters Openen. A Master Tora Judo Club hat versenyzővel indult a megmérettetésen, a váradi egyesület versenyzőinek felkészültségéről pedig árulkodó adat, hogy végül az összes sportolója éremmel térhetett haza. Első helyezést ért el, így aranyérmet nyert: Ötvös András (M8 ) 73 kg-os, Tanca Roman (M6) +100 kg-os, Aurel Gavriş (M4) +100 kg-os és Sergiu Mudura (M1) 100 kg-os kategóriában. A Tora a négy aranyérem mellett két bronzérmet is bezsebelt, Marius Magalea ( M3) +100 kg-os és Tóth István Róbert a (M2) 81 kg-os versenyszámban végzett a harmadik helyen. A váradi klub kiemelkedő szereplésével a harmadik helyen zárta az összesített éremtáblázatot a cseh veteránok csapata és a Pécsi VSK mögött. A Master Tora edzéseit Sensei Aurel Pleş és Alexandru Chirilă koordinálja, a nagyváradi cselgáncsozók a győri verseny után a júniusban Bosznia-Hercegovinában, Szarajevóban megrendezésre kerülő Masters Európa-bajnokságra készülnek.