Sport

2024.03.24. 18:44

Egy gólon múlt a félixfürdőiek boldogsága

Forrás: Félixfürdői Lotus

A Félixfürdői Lotusnak a III. Liga 10. csoport alapszakasza utolsó fordulójában győznie kellett a felsőházi rájátszásba való kerülésért Váradszentmártonban, a Désaknai Minerul ellen. A Lotusnak nem a saját kezében volt a sorsa, ugyanis bíznia kellett abban, hogy a fő rivális Máramarosszigeti VSK nem nyer otthon a Nagykárolyi Victoriával szemben. A szombati találkozó első félidejében a félixfürdőiek kontrollálták a játékot, ám nem sikerült betalálniuk a Minerul hálójában. A térfélcsere után a hazaiak megszerezték a hőn áhított vezetést Darius Gheban révén, majd a mérkőzés hajrájában bebiztosították a győzelmet Raul Tămaş góljával (2–0). A másik meccsen a máramarosszigetiek a 95. percben tizenegyesből 2–1-re megnyerték az összecsapást, és ezzel bejutottak a felsőházba. A Lotus és a Máramarossziget pontegyenlőséggel (27) fejezte be az alapszakaszt, az egymás elleni mérkőzéseken mindkét fél egygólos győzelmet aratott, így a végső mérce a gólkülönbség volt, melyben a Máramaros megyeiek +3-as, míg a félixfürdőiek +2-es gólaránnyal zártak. A másik Bihar megye alakulat, a Biharszentandrási Crişul 1–1- es döntetlent játszott a Szatmárnémeti 1921 Olimpia vendégeként.