Helyi sport

2024.03.18. 17:50

Bebiztosította helyét a felsőházban a Szentandrás

A Biharszentandrási Crişul otthon fogadta a sereghajtó Nagybányai Minaur alakulatát a III. Liga 8. csoportjának 17. fordulójában. A hazaiak kiválóan indították a találkozót, és már az 5. percben vezetéshez jutottak Stan révén (1–0). A vendégek az egész első félidő folyamán csupán a védekezésre koncentráltak, a Crişul percenként alakított ki jobbnál jobb lehetőségeket a gólszerzésre. A szentandrásiak a 34. percben tovább növelték előnyüket, Ban beadását Hora a hálóba fejelte (2–0). A térfélcserét követően a Biharszentandrás megadta a kegyelemdöfést Oros találatával (3–0). A győzelemnek, valamint a riválisok pontvesztéseinek köszönhetően a Crişul egy fordulóval az alapszakasz vége előtt kvalifikálta magát a felsőházi rájátszásokba. A Félixfürdői Lotus a Nagykárolyi Victoria vendégeként lépett pályára az alapszakasz utolsó előtti fordulójában. A Lotus a középkezdés után nyomban megszerezte a vezetést, miután Gitye pontos lövése utat talált az ellenfél hálójába (0–1). A nagykárolyiaknak az első játékrészben nem volt fegyverük a vendégekkel szemben, azonban a folytatásban egy megítélt tizenegyest követően kiegyenlítettek Vajda góljával (1–1). Az eredmény már nem változott, a félixfürdőiek sorsa az utolsó meccsen dől el szombaton 15 órától hazai környezetben, a Désaknai Minerul ellen.