Kempo

2023.05.02. 16:54

A Crișul három sportolója is kempo világbajnok lett

Forrás: Crișul SK

Múlt hétvégén a portugáliai Caldas da Rainha-ban rendezték meg 62 ország részvételével a 19. IKF Kempo Világbajnokságot, melynek a végső ranglistáján Románia zárt az élen 307 ponttal. A Nagyváradi Crișul egyesületét Tulkos Rómeó vezetésével három sportoló képviselte a tornán, a felnőtteknél David Sferle és Ioana Hanaș (aki egyben a klub segédedzője is), a junior kategóriában pedig Karina-Ioana Mihuța. Sferle a férfiak +95 kg-os súlycsoportjában világbajnok lett, abban a versenyszámban, amelyben az Európa bajnoki címet is birtokolja. A belényesi kempós ezen kívül még kétszer állhatott fel a dobogóra, ugyanis a K1-ben a második, míg Submission (állásból induló ütésrúgás nélküli birkózás) versenyszámban a harmadik helyen zárt. A hölgyeknél Hanaș az élen végzett a nők -50 kg-os Submission kategóriájában, míg a junioroknál Mihuța a 60 kilósok csoportjában Full-Kempoban aranyéremmel, Semi-Kempoban bronzéremmel tért vissza Portugáliából. A Crișul sportolói a teljesítményüknek hála, 3 aranyat, 1 ezüstöt és 2 bronz érmet zsebelhettek be, nagyban hozzásegítve a román csapatot ahhoz, hogy a ponttáblázaton az élén végezzenek. A klub az elért eredményekről bővebben a szerdai sajtótájékoztatón fog részletesebben beszámolni.