VSK U

2022.12.18. 16:57

Tovább tart a győzelmi széria

Illusztráció

Továbbra is remek formában szerepel a Nagyváradi VSK U férfi kosárlabdacsapata, a Vörös Oroszlánok a hétközi bambergi győzelmüket követően a Voluntari CSO pályáján vendégszerepeltek szombaton. A VSK U fontos győzelmet aratott a hétvégi mérkőzésen, így már második alkalommal verte meg idén azt a csapatot, amely az utóbbi években igazi „mumusa” volt a piros-kékeknek, hiszen a 2019/2020-as Román Kupa döntőjében és az előző Nemzeti Liga-szezon elődöntőjében is a Voluntari jelentette a végállomást a váradiak számára. Az első negyedet a házigazdák nyerték 25–18-ra, de a második játékrészben a mieink csökkentették a különbséget, a félidőben 39–37 volt az állás. A harmadik negyedtől Cristian Achim edző tanítványai átvették az irányítást, több sikeres távoli dobásuk is volt, aminek köszönhetően tíz ponttal elhúztak. A negyedik negyed elején meg is fordította az állást a CSO, de Achim időkérésére jól reagált a váradi gárda, ismét átvette a vezetést az eredményjelzőn, és nem engedte vissza az ellenfelet a kormányrúdhoz, bár a Voluntari egyszer 75-nél egyenlített. A találkozó utolsó nyolc pontját a vendégek szerezték, így sorozatban tizenharmadik alkalommal sem talált legyőzőre a VSK U. A siker után váradi csapat 8–1-es mérleggel áll a Nemzeti Liga B konferenciájában, és az első helyen áll. A váradi kosárlabdázók következő mérkőzése az európai kupákban, a FIBA Európa-kupában lesz, december 21-én, szerdán 19 órai kezdettel a Nagyvárad Arénában, a lengyel Anwil Wloclawek ellen.