Román Kupa: Kolozsvári CFR – FC Vaslui döntőt rendeznek

<p>A FC Vaslui lesz a Kolozsvári CFR ellenfele a labdarúgó Román Kupa döntőjében, miután Marius Lăcătuş edző csapata kiütéssel verte hazai pályán a Brassói FC csapatát.</p>

Viorel Moldovan edző legénysége az első mérkőzésen megszerzett 1–0–ás előny után 4–0–ra kapott ki Vasluiban. A csütörtök esti vendéglátók két perc alatt ledolgozták a brassói hátrányt: Costin Raul a 27. percben, Wesley pedig a 29. percben volt eredményes. Utóbbi a szünet előtt még egy 11–est is kihagyott, de fordulás után Sânmărtean betalált Coman kapujában. Később a játékvezető kiállította Abrudant sportszerűtlen megmozdulása miatt. A sértett Carlos Costly negyed óra múlva megadta a kegyelemdöfést is Moldovan csapatának, a FC Vaslui pedig első kupadöntő-szereplésére készülhet.
A Román Kupa fináléját május 26–án rendezik Iaşiban.
Eredmény: FC Vaslui – Brassói FC 4–0 (Costin Raul 27. perc, Wesley 29., Sânmărtean 53., Carlos Costly 73.).
Kiállítva: Abrudan (56. perc – Brassói FC).
Továbbjutott: a FC Vaslui 4–1–es összesítéssel.