Erdon Nemzetkozi Sport

2017.04.24. 09:52

Torna Eb: véget ért a kolozsvári Eb, Románia a második, Magyarország a kilencedik az éremtáblázatban

Románia 4 érmet nyert a kolozsvári sportcsarnokban szervezett torna Európa-bajnokságon és ezzel második lett az éremtáblázatban. Magyarország 3 érmet nyert, ez a 9. helyhez volt elegendő.

Az éremtáblázatot Oroszország nyerte 8 arany-, 3 ezüst- és 3 bronzéremmel. A harmadik helyen Ukrajna végzett 2 arany- és 1 bronzéremmel.

Románia két aranyérmet nyert Marian Drăgulescu (talaj) és Cătălina Ponor (gerenda) révén, egy ezüstöt nyert még Marian Drăgulescu (ugrás) és egy bronzot Larisa Iordache (gerenda).

Magyarország 3 érmet gyűjtött: ezüstérmes lett Berki Krisztián lólengésben, a lányok közül pedig bronzérmet nyert Kovács Zsófia egyéni összetettben és Dévai Boglárka ugrásban.

A 37 résztvevő nemzet képviselői közül 13-nak sikerült érmet szereznie. Az éremtáblázatot, az Olimpiai Bizottság szabályai szerint, az aranyérmek száma szerint állították össze.

12-13. Izrael és Örményország (1 érem) - 1 bronz

A torna Európa-bajnokságra 27 ország 274 sportolójának (168 férfi és 106 nő) részvételével április 19-e és 23-a között került sor a kolozsvári sportcsarnokban. Romániában legutóbb hatvan évvel ezelőtt szerveztek hasonló szintű rendezvényt.