2017.11.09. 10:00

Újra nyert a Luceafărul

A Nagyváradi Luceafărul az utóbbi 3 fordulóban több pontot szerzett, mint az azt megelőző 13-ban: tegnap a Tg. Jiu-i Pandurii gárdáját győzték le Váradszentmártonban 3-1-re.

A Nagyváradi Luceafărul az utóbbi 3 fordulóban több pontot szerzett, mint az azt megelőző 13-ban: tegnap a Tg. Jiu-i Pandurii gárdáját győzték le Váradszentmártonban 3-1-re.A szerdai hétközi forduló úgy kezdődött a váradiak számára, ahogyan azt valószínűleg álmaikban tervezték: már a 4. percben vezetéshez jutottak, amikor V. Rusu a kapu elé passzolt, az ezen a meccsen először pályára lépő Da Luz Bruno Ricardo Rocha a hosszú felső sarokba bombázott - 1-0. A Pandurii, illetve G. Gakos percei következtek ezek után, hiszen utóbbi egyre-másra hárította a vendégek próbálkozásait, sőt, egy tizenegyest is hárított. A 28. percben azonban már ő sem segíthetett, a vendégek egyenlítettek. A hazaiak nem estek kétségbe, és eredményesek is voltak: a V. Rusuval szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Codoban rúgta, Stanca kiütötte, de éppen A. Antohi elé, aki már nem hibázott - 2-1 .A 65. perc hozta meg a harmadik gólt, Codoban passzából V. Rusu mintegy 15 méterről lőtte ki a jobb felsőt - 3-1.A meccs hátravolt részében a hazaiak tartották előnyüket, Gakosnak még egyszer kellett csupán védenie.

Nagyváradi Luceafărul – Pandurii Tg. Jiu 3-1 (2-1)

Luceafărul: Gakos – Balea, D. Ciobanu (7. p. A. Mutu), Tînc, R. Trif – Ţegle, Bedea – Antohi, Codoban, Rocha (61. p. C. Roşu) – V. Rusu (70. p. Al. Dulca). Edző: Cristian Dulca

Pandurii: R. Stanca – Sg. Homei, Celea, D. Lung, Drugă (82. p. Pârvulescu), Brânzan, Ad. Şut, Dodoi, Dănăricu, Şendroiu (55. p. V. Bujor), C. Rus (67. p. Tudoran). Edző: Adrian Bogoi şi Dorian Gugu

Játékvezetők: Petru Ovidiu Oprea (Ploieşti) – Valentin Ionel Dumitru (Gherghiţa – Prahova) és Ion Gabriel Cătană (Târgovişte). Szövetségi megfigyelők: Adrian Lucaci (Arad) és Iulian Spătaru (Temesvár).

A labdarúgó II. Liga szerdán lejátszott hétközi, 16. fordulójának eredményei: Sportul Snagov - Ştiinţa Miroslava 1-0, Foresta Suceava –Temesvári ASU Politehnica 2-2, Nagyváradi Luceafărul - Pandurii Târgu Jiu 3-1, Academica Clinceni - CS Mioveni 3-1, Dacia Unirea Brăila - Dunărea Călăraşi 1-1, FC Argeş - CS Afumaţi 2-1, Chindia Târgovişte - CS Baloteşti 4-1, Bukaresti Metaloglobus - AFC Hermannstadt 0-3, Marosvásárhelyi ASA – Szatmári Olimpia 4-2. A Temesvári Ripensia–Aradi UTA meccs lapzártánk után ért véget.

A 17. forduló párosítása (november 11./12.): CS Mioveni – Sportul Snagov, CS Baloteşti – Metaloglobus, CS Afumaţi – Chindia, Olimpia – Brăila, UTA – ASA, Pandurii – Ripensia, Miroslava – Foresta, Călăraşi – FC Argeş, Hermannstadt – Clinceni, Temesvári ASU – Luceafărul.