2011.10.12. 16:10

Búcsúztak az első körben

Adrian Pop, a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívója az 54. helyen zárt Cataniában, a vivó–világbajnokság egyéni viadalában, miután főtábla első mérkőzésén 15–11 arányban vesztett a legjobb 32 közé jutásért, a holland Bas Verwijlen ellen rendezett asszóban.

Csiszár Ferenc érdemes edző tanítványa a második harmadban remekül vívott, és 4–8–ról két perc alatt fordítani tudott 9–8–ra. Az utolsó harmadban még vezetett 11–10–re, innen viszont az ellenfél rákapcsolt, és egy perc alatt megnyerte a meccset. Verwijlen egyébként szerdán egészen az elődöntőig jutott, tehát bizotsan érmes helyen zárja majd a vb–t.

Nem sikerült a továbbjutásét a marosvásárhelyi klubnak vívó, szatmárnémeti születésű Nyisztor Sándornak sem. A norvég Sturla Torkildsen ellen játszott asszóban 0–4–es hátrányból hozta az első harmadok 4–5–ös állásra, majd a második harmadban 5–8–ról 9–8–ra. Már 10–8–ra vezetett, amikor a skandináv átvette az irányítást, és végül 14–12–re verte Nyisztort, aki így a 46. helyen zárt.