2011.08.01. 13:41

Nagy Attila 400 méteren debütált

Először futott egyénileg 400 méter síkfutásban a Szatmárnémeti SK és a Bukaresti Steaua kettős igazolású atlétája, Nagy Attila, aki Romániából egyedüli meghívottként vett részt Budapesten a Gyulai István Memorial Atlétikai Magyar Nagydíjon.

Fülöp György edző tanítványa a B próbában, a magyar országos mezőnnyel futotta a távot, 48.54 másodperc alatt, és másodikként ért célba „Szerintem jobb időt is futhatott volna Attila, de igen hűvös volt a levegő, hideg volt, így nehezebb teljesíteni” – mondta Fülöp, majd hozzátette: „44 éve vagyok ebben a szakmában, de ritkán látni ilyen magas színvonalon megrendezett versenyt. Valóságos atlétikai parádé volt. A világsztárok mellett nagyon sok szórakoztató esemény volt. Nagyon jól éreztük magunkat.”

A 400 méter síkfutás nemzetközi mezőnyébe indult a műlábas, dél–afrikai Oscar Pistorius, aki a nyolcadik helyen zárt. A 30 ország közel 200 versenyzőjét felvonultató versenyen Asafa Powell 9.86 mp–cel nyerte a férfi 100 méteres síkfutást, ezzel a jamaicai az első sprinter, aki Magyarországon 10 mp–en belül ért célba ezen a távon.