ERDON Helyi sport hírek

2010.07.30. 11:47

Villámrajtot vett Fleşeriu csapata

<p>Kiütéssel verte első ellenfelét Románia 18 éven aluliak női kosárlabda–válogatottja a B–divíziós Európa–bajnokságon.</p>

A Temesváron zajló tornán Dan Fleşeriu szövetségi kapitány csapata 80–38 arányban győzött Svájc ellen. A Szatmárnémeti Városi Sportklub alkalmazásában álló szakvezető által felkészített nemzeti együttes az első tíz perc után 18–2 arányban vezetett, ezután kissé kiengedtek a román lányok, de megőrizték a 16 pontos előny a szünet előtt (27–11). A második félidőben viszont 53 pontot dobtak húsz perc alatt és 27–et kaptak.
A csoport másik mérkőzésén Görögország 81–38 arányban győzött Luxemburg ellen.
A román csapat ma 18 órától Portugália ellen játszik, hétfőn Görögország, kedden pedig Luxemburg lesz a „trikolór”–ok ellenfele.
A csoport első két helyezettje kvalifikálja magát a torna elődöntőjébe, a két döntős csapat pedig feljut az A–osztályba.