ERDON Helyi sport hírek

2010.04.22. 13:01

Ott lesz a Szatmárnémeti VSK az elődöntőben

<p>Bár nem sikerült visszavágni az első mérkőzésen elszenvedett 35 pontos vereség miatt, ennél fontosabb, hogy a Szatmárnémeti VSK begyűjtötte a két pontot az ICIM elleni szerdai meccsen.</p>

A Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapata megtette az utolsó előtti lépést azért, hogy kvalifikálja magát az élvonalbeli bajnokság elődöntőjébe: a 13. forduló szerda esti találkozóján győzött az Aradi ICIM ellen, de szombaton, a Bukaresti Rapid otthonában is be kell gyűjteni a két pontot, hogy a VSK ott legyen a legjobb négy között.

Vastaps a szatmáriaknak

A szatmári hölgyek szerda esti teljesítményét a közönség vastapssal jutalmazta, az ICIM pedig el kellett ismerje: ezen a meccsen a VSK volt a jobb. Pedig a találkozó első tíz perce az aradiaké volt. Már tizenhárommal vezetett a vendégcsapat (11–24), amikor Diatta megvillantotta tudását és egy (majdnem) félpályás triplával és két duplával felhozta a csapatot öt pontos lemaradásra (20–25). Bár a pihenőig Prassa még értékesített egy szabaddobást, a második negyedben Pavel, Povilonyte, Diatta és Ciocan négy perc alatt ledolgozta a hátrányt (29–29), a litván játékos pedig két perccel később először juttatta vezetéshez a VSK–t (33–32). Innen már nem volt megállás: Claudia Pop is feliratkozott a pontdobók listájára, Pavel és Povilonyte révén pedig egy perccel a szünet előtt már hattal vezetett a szatmári csapat (44–38). Ebből a hátrányból kettőt még faragott az ICIM, azonban a fordulás után továbbra is a szatmáriak voltak a pontosabbak a pályán: Diatta továbbra is remek formában játszott, Urse-Ivan a kosár alatt nyújtott nagy segítséget, Hardy és Pavel is harcos volt. Így az utolsó felvonás előtt tizenkét pontos VSK-előnyt (63–51) mutatott az eredményjelző. De a közönség is tudta, „pokoli” tíz perc vár a szatmári csapatra, ugyanis az ICIM győzni utazott Szatmárra. Így is történt, az aradiak nagy nyomást gyakoroltak a szatmáriakra, de Dan Fleşeriu edző tanítványai jól álltak a pályán és nem engedték, hogy nyolc pontnál jobban felzárkózzon a vendégegyüttes. Az utolsó másfél percben az aradiak szabálytalankodással törték a játékot (szabaddobás idején áll az idő), így a VSK összesen hét alakalommal jutott szabaddobáshoz. Ezekből viszont csak három pontot sikerült szerezni, de ez is elégnek bizonyult, hogy a meccset a szatmári hölgyek nyerjék, ugyanis a végére gyors támadásokat vezető aradiak sorra hibáztak, csak hét pontra tudtak felzárkózni.
A mérkőzés kezdő sípszója előtt egyébként a jelenlevők egy perc néma csenddel tisztelegtek az elmúlt héten elhúnyt Both Gabriella-Katalin emléke előtt.
„A csapatomból egyesek nem becsülték meg ezt a játékot. Ha nem becsülőd meg a kosárlabdát, akkor az visszavág” – mondta a meccs után kissé költőiesen Stacey Nolan, az ICIM edzője. Fleşeriu pedig tanítványait dicsérte, akik rátermettségről tettek tanússágot a szerdai találkozón. „Nagy volt rajtunk a nyomás és tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs vár ránk. De a játékosaim példásan szerepeltek: tudták, hogy az első negyedbeli teljesítmény után még nincs semmi veszve és meg lehet nyerni a meccset. Csak dicsérni tudom őket” – folytatta a szakvezető.

Női kosárlabda, A–osztály, A1–es csoport, 13. forduló
Szatmárnémeti VSK – Aradi ICIM 74–67 (20:26, 26:16, 17:9, 11:16).
CST Alexandria – Rapid 68–41 (22:11, 10:11, 21:9, 15:10)
SCM Craiova – MCM Târgovişte 56–108 (14:33, 16:24, 12:33, 14:18)
Sepsiszentgyörgyi Sepsi BC – Nagyváradi U VSK 72–43 (21:5, 16:11, 21:12, 14:15).