2008.04.18. 19:04

Csúfos Someşul vereség

<p>Nem kis meglepetésre kiütéses veseréget szenvedett a Szatmárnémeti Someşul a Máramarosszigeti Marmaia labadrúgó–csapatának otthonában. A Mikolai Turul szombaton játszik hazai pályán.</p>

A kiesés ellen kűzdő Máramarosszigeti Marmaţia otthonában kiütéses vereséget szenvedett a III. Liga 6. csoportjának élbojába tartozó Szatmárnémeti Someşul: Dacian Nastai és Mircea Bolba edzőpáros legénysége 4–1–re kapott ki.

A kudarc azért is fájó, ugyanis ez az eredmény egyáltalán nem segít a Turul csapatán. Ugyanis a mikolaiak és a Marmaţia fej–fej mellett haladnak a bajnokságban. Ha a Turul botlik szombaton hazai pályán, akkor a máramarosiak leszakadhatnak, a mikolaiak pedig nem szabadulnak meg a kiesőhelytől.

A máramarosszigeti mérkőzés után egyébként Dacian Nastai kissé haragosan nyilatkozott. Szerinte a a hazaiak második és harmadik találatát szabálytalanság előzte meg. „Igaz, mi is figyelmesebbek lehettünk volna. Sajnos középpályán és az ellenfél kapuja előtt is sokat hibáztunk – mondta Nastai. – Az eredményt látva kevesen fognak nekünk hinni, hogy azzal a szándékkal álltunk ki a pályára, segítsünk a mikolaiakon. Ehhez nekünk kellett volna győzni” – folytatta a szakvezető.

A máramaroisik az első félidő derekán már vezetést szereztek, majd a második játékrészben már 3–0–ra is elhúztak. Egy szöglet után Crişan fejesgóljával még szépített a Someşul, azonban a hazaiak a következő támadáskor már góllal válaszoltak.

A Turul szombaton a Belényesi Bihorul ellen játszik. Kedden hétközi fordulót rendeznek, akkor a mikolaik idegenben játszanak: a Someşul otthonában lépnek pályára.