2008.03.07. 17:43

Siker belényesen a nagybányai meccs előtt

<p>Idegenben mutatta meg tudása legjavát a Szatmárnémeti Someşul legénysége: a III. ligás bajnokság 19. fordulójában 3–0–ra győzött Mircea Bolba csapata a Belényesi Bihorul ellen.</p>

„Nem volt az olyan sima győzelem, mint ahogy az eredmény mutatja, ugyanis egy jó csapattal játszottunk. A tapasztalat viszont sokat számított. Nagyon jól játszottunk mi is, és remélem, ezzel lendületbe jöttek a fiúk” – mondta a szatmári legénység technikai igazgatója, Mircea Bolba. A lendületre nagy szükség lesz, ugyanis kedden hétközi fordulót rendeznek, a Someşul pedig ismét idegenben játszik: a Nagybányai FC otthonában lépnek pályára. „Sajnos Mihovici ismét lesérült. A belényesi mérkőzésen kockáztattam, és pályára küldtem a csatárt, bár még nem épült fel teljesen korábbi sérüléséből” – állítja Bolba, aki ismét „vérbeli” csatár nélkül áll majd ki egy rangadó mérkőzésen.

A Someşul egyébként a bihari találkozó 2. percében vezetést szerzett Varga révén: a középpályás Munteanu beadása után fejelte a labdát az ellenfél kapujába. A második félidő elején az U17–es válogatott Barbuloviciu góljával már kettővel vezetett a szatmári csapat. A 60. percben beállt Robert Villand azonban rekordok könyvébe illő tettet vitt véghez: a játékos – az I. ligás Kolozsvári U–tól szerződtetet a Someşul – tíz perc alatt két sárgalapot kapott. A nagykárolyi születésű középpályás így alig melegedett be, máris mehetett az öltözőbe, és biztos nem játszhat a nagybányai mérkőzésen sem.

A hajrában Dragoş adta meg a kegyelemdőfést. Remélhetően a szatmáriak nem hasnzálták el az összes „töltényüket”, még a keddi mérkőzésre is „hagytak gólokat”.