szon-sportoldal

2008.02.06. 20:14

A fővárosban az NYKK

<p><P>Budapest egyetlen élvonalbeli férfi kosárlabdacsapatának vendége szerda este a Marso-Vagép NYKK, a 18 órától kezdődő mérkőzésről szokásunkhoz híven online közvetítésben számoltunk be.</P></p>

A dicső múltat hirdedik azok a tablók és fotók, amelyek a MAFC egykori telt házas meccseiről árulkodnak.A szomorú jelen az, hogy a főváros egyetlen élvonalbeli férfi kosárlabdacsapatának hazai fellépésein a közöny az úr.

A szomorú jelen az, hogy a főváros egyetlen élvonalbeli férfi kosárlabdacsapatának otthoni fellépésein a közöny az úr... A Marso-Vagép NYKK látogatása alkalmából is több volt a vendégszurkoló, mint a hazai színekért szorító néző.

A műegyetemisták korábbi hazai sikereinek záloga az volt, hogy az elejétől kezdve szívósan tapadt ellenfeleire, így aztán a nyírségiek figyelmébe ajánlották a jó kezdés fontosságát. Ez meg is valósult – szokás szerint Helbich és Sitku diktálta a tempót, ekképpen már a 4, percben kétszámjegyű különbséget jegyezhettünk fel. A másik palánknál is egy középjátékos, nevezetesen az exnyíregyházi Kecskés bizonyult tarthatatlannak, de hét pontnál közelebb nem tudott férkőzni a MAFC. A második felvonásban Savic is alaposan belelendült, miközben a pihenő Sitkut Trepák feledtette fontos kosaraival, ennek köszönhetően megnyugtató tizenhét egységnyi vezetéssel vonulhatott a nagyszünetre a Déri-legénység.

Ekkor nem gondolta senki, hogy a végén még izgulni kell a győzelemért, de Draughan és a MAFC a harmadik etapban megrázta magát, míg az NYKK támadójátéka visszaesett. A zárórészben tovább közeledett riválisához a házigazda, amely a végjátékban többször az egyenlítésért küzdött. A nyíregyháziak azonban vigyáztak előnyükre: Siska hármasai a legjobbkor jöttek és a meccs utolsó pillanataiban büntetőkkel sikerült bebiztosítani az idénybeli harmadik idegenbeli diadalt!

Jegyzõkönyv

MAFC–Marso-Vagép NYKK 82–90 (21–28, 14–24, 24–15, 23–23)
Gabányi sportcsarnok, 200 nézõ, v: Földházi, Kóthay, Szabó G.
MAFC: Young 20, Wehner 10, Draughan 20/3, Fülöp 6, Kecskés 12. Csere: Vavra 14/3, Radovics, Misek. Edzõ: Dinnyés Attila.
NYKK: Savic 18/12, Buchanan 12/3, Mouton 5/3, Sitku 24/9, Helbich 11. Csere: Trepák 12, Siska 8/6, Krasznai, Farkas A. Edzõ: Déri Csaba.
Kipontozódott: Young, Sitku, Helbich, Kecskés (valamennyien a 40. percben).
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–11. 7.: 11–18. 13.: 23–30. 16.: 29–43. 22.: 40–56. 27.: 55–63. 32.: 63–67. 34.:68–72. 36.: 74–80. 38.: 79–82.
Mesterszemmel
Dinnyés Attila: – Egy félidõ elõnyt adtunk a Nyíregyházának, amely túl jó csapat ahhoz, hogy ez ne használja ki.
Déri Csaba: – Amíg lendületesen és a centereket gyakorta foglalkoztatva játszottunk, addig parádésan teljesítettünk, ám aztán kiderült, hogy a MAFC sem véletlenül nyert korábban hat mérkõzést hazai pályán. Nagyon értékes gyõzelmet arattunk!

Kecskés is kipontozódott, Trepák mindkét büntetője kimaradt. A végeredmény így: 82-90.

Helbich is kipontozódott. 7 másodperccel a vége előtt Vavra büntetőjével 82-90.

Trepák szerzett labdát, és ziccerével 13 másodperccel a vége előtt 81-90.

22 másodperccel a vége előtt Siska büntetőivel 81-88.

Sitku is megkapta 5. büntetését. Draughan duplájával 79-88-

Young kipontozódott Buchanan pedig 2 büntetőjével bebiztosítja a győzelmet 31 másodperccel a vége előtt 79-86

Hebich ziccerével 1.18-al a vége előtt 79-84

19:30: Draughan zsákolásával 79-82 majd újabb MAFC támadás után Vavra  hárompontosa a gyűrűn körbetáncolva kimarad.

Időkérés után  Sitku is betalál de Young kosara mellett büntetőt is dobhat: 77-82.

19:25: Siska hármasával ismát elhúz az NYKK de Young is betalál. Így 4 perccel a vége előtt 74-80.

Véget ért a harmadik negyed. 59–67 az állás.

19:12: Helbich szerencsés kosarával ismét 10 van közte (55-65) de Young büntetőivel tovább zárkózik a MAFC Ráadásul Savicnak megvan a 4. fautja. 19. perc: 57-67 Helbich duplájával.

19:10: Young  még közelebb hozta a hazai csapatot 53-62 majd Sitku dobott be 1 büntetőt   55-63.

19:08: a 27. percig kellett várni első triplára  Draughan  ami után felzárkózásba kezdett. a hazai  csapat és Young  duplájával a 27. percben 51-62.

19:04: Hazai időkérés. Időközben Krasznai is pályára lép. A 24. percben járunk még mindig.

19:00: A harmadik negyedben ismét termelékeny Siku, újabb triplájával 61-42-re  vezet az NYKK a 24. percben.

18:55: A  MAFC-nál Draughan, az NYKK-nál Sitku értékesítette büntetőit. 22. perc: 37-56.

Vége a második negyednek, az első félidőben 52-35-re vezet az NYKK együttese.

A félidőben

MAFC–Marso-Vagép NYKK 35-52 (21-28, 14-24)
Gabányi sportcsarnok, 200 nézõ, v.: Földházi, Kóthay, Szabó G.
MAFC: Young 7, Wehner 3, Draughan 5, Fülöp 4, Kecskés 10. Csere: Vavra A. 26, Radovics.
NYKK: Savic 16/12, Buchanan 5/3, Mouton 5/3, Sitku 14/6, Helbich 4. Csere: Trepák 8 ,Siska.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 2–11, 4.: 4–14, 7.: 11–18, 8.: 15–23. 13 : 23-30, 15 25-36, 16: 29-43
Néhány statisztikai mutató az első félidőből
Kétpontos dobások 15/8 54% ill.12/7 71%
Hárompontos dobások: 0/3 0%, 8/18 48%
Büntetõdobások: 5/7 72% 4/6 67%
Lepattanók: 14 ill.17
IBM: 49 ill.67.

18:26: Ezúttal palánkról mindkét büntetőjét bedobta Sitku, így ő is 10 pont fölé került, 14. perc: 23-32.

18:24: Kevés most a pont, sok a kihagyott dobás. A 14. percben még mindig 23-30, időkérés.

18:22:Trepák is a pályán a vendégeknél, és övé a második negyed első NYKK-találata, 13. perc: 23-30.

18:20: A második negyed elején tovább nőhetett volna a vendégelőny, ehelyett Young talált be, 11. perc: 23-28.

18:17: Vége az első negyednek, hétpontos a vendégelőny.

Az elsõ negyed után

MAFC–Marso-Vagép NYKK 21–28
MAFC: Young 2, Wehner, Draughan 5, Fülöp 2, Kecskés 10. Csere: Vavra A. 2.
NYKK: Savic 5/3, Buchanan 5/3, Mouton 5/3, Sitku 9/3, Helbich 4.
Az eredmény alakulása, 3. perc: 2–11, 4.: 4–14, 7.: 11–18, 8.: 15–23.

18:15: Kecskés 10 pontjával a mezőny legeredményesebbje, de előtte Buchanan is betalált, Draughan ziccerével és Mouton kosarával a 10. percben 19-28.

18:12: Sitku Ernő palánkos középtávolija után 13-20 az állás, amikor cserél a MAFC, Vavra a pályán. Savic hármasával újra tíz közte, 13-23.

18:11: Kecskéssel nem boldogulnak a nyíregyháziak, de Mouton első találata is megvan, a 7. percben 13-18.

18:08: Sitku hét, Kecskés hat pontos, az eredmény a 6. percben 10-16. Sitku dobhat büntetőket, sajnos egyik sem jó.

18:06: Sitku hármasával máris tíz közte, válaszként Fülöp dobott duplát, 5. perc: 6-14.

18:04: Savic máris ott tart, két pontnál, mint a Vásárhely elleni meccs végén, majd Buchanan triplájával lett 2-11 az állás, és Dinnyés mester máris időt kért.

18:02: Mindkét oldalon a centerek villognak, Helbich 4, Sitku 2 pontos, minderre odaát Kecskésnek volt válasza, 2. perc: 2-6.

18:00: Mintegy 200 néző előtt megkezdődött a mérkőzés, a csapatok az alábbi összetételben léptek pályára. Az első kosár ki másé, Helbiché.

Összeállítások

MAFC: Young, Wehner, Draughan, Fülöp, Kecskés.
NYKK: Savic, Buchanan , Mouton, Sitku, Helbich.

17:57: Már bemutatták a csapatokat, a találkozón a Földházi Tamás, Kóthay László, Szabó Gergő játékvezetői hármas fújja majd a sípot.

17:53: A 17. forduló valamennyi mérkőzését szerdán rendezik, 18 órakor kezdődik még a Szolnok-Dombóvár, a Vásárhely-Kaposvár, a Pécs-Albacomp és a Paks-Falco KC mérkőzés, 19 órától játsszák a Sopron-Kecskemét és a Körmend-Zalaegerszeg összecsapást.

17:48: Az már biztosnak tűnik, hogy a nyíregyházi szurkolók nem hagyják magukra a csapatot, többen érkeztek Nyíregyházáról is, és a hétköznapot kihasználva sok, a fővárosban tanuló diák is feltűnt a Gabányi-csarnokban.

17:38: Ismeretes, hogy az utóbbi időben több nehézséggel küszködött a MAFC, a játékoskeret is karcsúbb lett. A hétvégi, körmendi kupameccsekre csak hat, illetve hét kosarassal tudott kiállni a műegyetemista gárda, ezúttal azonban Dinnyés Attila edzőnek sikerült összeverbúválnia tíz épkézláb játékost, köztük négy juniorkorú is akad.

És ha már utánpótlás, a két klub U20-as csapatainak mérkőzését a nyíregyháziak nyerték 75-63-ra. Előjelnek nem rossz…

17:30: Az egész NB I. A csoportos mezőny legpatinásabb gárdája a MAFC, erről árulkodik a tucatnyi tabló a Hauszmann utcában található Gabányi László Sportcsarnok falán. Anno még a Nemzeti Sportcsarnokot is megtöltötte egy-egy kosaras rangadó a fővárosban, ma már elég az újbudai terem is a műegyetemistáknak, és még a szerény befogadóképesség ellenére sem várható telt ház.

A nyíregyháziak rendben megérkeztek, az átöltözés után a játékosok éppen ezekben a pillanatokban kezdik a bemutatást. Valamennyi játékos érzi, hogy roppant fontos a mérkőzés, az idénybeli harmadik idegenbeli győzelemmel hatalmasat lehetne lépni a végleges felsőházi tagság felé.

16:25: A Marso-Vagép NYKK élvonalbeli kosárlabdacsapata 16 óra után néhány perccel megérkezett a MAFC elleni soros bajnoki mérkőzés helyszínére – a Gabányi-csarnokba. Érdekesség, hogy a szokásoktól eltérően a két U20-as együttes nem ebben a teremben játszik, mert abban jelenleg női utánpótláscsapatok küzdenek.