Hallgassa élőben!

Mohamed Aida hetedszer szerepelt olimpián

Hosszú Katinka érem nélkül búcsúzik az olimpiától, miután kiesett 200 háton, a női kézilabda-válogatott harmadik mérkőzésén harmadik vereségét szenvedte el csütörtökön a tokiói játékokon.

A magyar sportolók közül Major Veronika kezdte meg a szereplést csütörtök reggel, a sportlövő 42. helyen végzett a pontlövészetben, de pénteken még javíthat. A férfi vízilabdatorna már a harmadik fordulónál jár, a magyar csapat az egyik leggyengébb ellenfél, Dél-Afrika ellen szállt medencébe. Varga Dénest ezúttal pihentette Märcz Tamás edző a csapatkapitányi tisztet Hosnyánszky Norbertre bízta. Már 20–0-ra vezettek a magyarok, amikor három perccel a mérkőzés vége előtt Nicholas Rodda révén gólt szerzett Dél-Afrika. A végeredmény 23–1 lett, Märcz Tamás szerint mivel pörgősek voltak a felúszások, ezek kiváltották a meccs „edzés jellegét”, de nagyjából ez volt az egyetlen pozitívum, amit ki lehetett emelni.

Cseh döntővel búcsúzik

Az uszodában a csütörtöki versenynapon elsőként Telegdy Ádámért szoríthattunk a 200 méteres hátúszás elődöntőjében, a 25 éves úszó végül nagy hajrával a negyedik legjobb idővel került a mai döntőbe. Éremesélyesként vágott neki a közönségkedvenc Kapás Boglárka a 200 méteres pillangó döntőjének, de hiába úszta a harmadik legjobb időt a kvalifikációk során, 2019 világbajnoka lemaradt az dobogóról, a negyedik helyen végzett. Az elődöntőben országos csúcsot úszó Németh (47.81) személyében 57 év után ismét volt magyar döntős a 100 méteres gyorsúszás döntőjében, és a királykategóriás versenyszámban szintén ott volt a román tini, David Popovici is, aki két nappal korábban, 200-on negyedik helyen ért célba. Végül Németh a nyolcadik helyet szerezte meg, Popovici is elmaradt a legjobbjától, ami a hetedik helyre volt elég. Az aranyérmet az amerikai Caeleb Dressel nyerte, akinek a riói két aranya után ez volt a harmadik olimpiai bajnoki címe, de az első, amit egyéni versenyszámban szerzett. Világklasszishoz méltó módon fejezheti be pályafutását a legendás Cseh László, miután a 35 éves, ötödik olimpiáján rajthoz álló legenda a nyolcadik idővel bejutott a 200 méteres vegyesúszás döntőjébe. A Rio de Janeiró-i játékokon Hosszú Katinka 200 háton ezüstérmet nyert, ezúttal a harmadik előfutamban volt érdekelt, ahol hatodik lett, ez azonban kevés volt a középdöntőbe jutáshoz, a 20. helyen zárt. Katinka, akit „megtaláltak” az ellendrukkerek, a számára nem túl kedvezően alakuló versenyek után közösségi oldalán szólt a követőihez, megköszönve a biztatást. A bejegyzéséhez hozzászólt Orbán Viktor miniszterelnök is, aki többek között azt üzente Hosszúnak: aki egyszer bajnok, mindig bajnok. A magyar női tőrválogatott 45 éves versenyzője, Mohamed Aida sporttörténelmet írt Tokióban, ő lett az első magyar sportoló, aki hét olimpián is részt vett. Esetében a búcsú nem sikerült a legfényesebbre, mivel a válogatott, bár megnyerte utolsó mérkőzését, mindössze a hetedik helyen végzett a tegnapi csapatversenyben. A Kreiss Fanni, Kondricz Kata, Pásztor Flóra, Mohamed összeállítású együttes a negyeddöntőben az olaszoktól, majd a helyosztón a kanadaiaktól szenvedett vereséget. A hetedik helyért folytatott küzdelemben Egyiptomot sikerült legyőzni 45–28-ra, így az afrikai gárdát legalább sikerült megelőzni a nyolccsapatos mezőnyben.

Újabb román ezüst

Mindeközben Románia megszerezte a negyedik érmét is Tokióban, a Marius Cozmiuc és Ciprian Tudosă alkotta férfi kétpárevezős a második helyen ért célba a csütörtök hajnali döntőben. Akár a legfényesebb éremre is lehetett volna esélye a román duónak, a gyengére sikerült rajt miatt azonban akkora előnyt adtak a horvát hajónak, amit már nem lehetett ledolgozni a futam végéig. A női könnyűsúlyú kormányos nélküli kettesek mezőnyében Ionela Cozmiuc és Gianina Beleagă a hatodik helyen ért célba.

Szétestek a kézisek

Harmadik mérkőzésén ugyanannyi vereségét szenvedte el a magyar női kézilabda-válogatott, amely ezzel szinte reménytelen helyzetbe került a csoportjában. Rengeteg technikai hibával játszottak a magyarok, a védekezés sem működött, az oroszok végül 38–31-re győztek. Bár matematikai esélye még van a magyar csapatnak a továbbjutásra, a mutatott játék alapján egy kisebb (inkább nagyobb) csodára lenne szükség a csoportkör utolsó két meccsén a spanyol és a svéd csapat ellen.

Csúnya vita robbant ki a stúdióban: Majka durván odaszólt Tóth Gabinak (videó)
Pattanásig feszült a hangulat, amikor Majka és Tóth Gabi heves vitába kezdtek egymással a Sztárban Sztár leszek! stúdiójában.
Bukarestben kedden kezdődik a koronavírus elleni oltás harmadik adagjának beadása
A nemzetközi sajtó Hamiltonról: „Ez az ember egy élő legenda”
A nemzetközi sajtó elsősorban a címvédő Lewis Hamilton 100. futamgyőzelmét taglalja a Forma-1-es Orosz Nagydíj másnapján, a svájci Blick szerint „Ez az ember egy élő legenda!”.
Gulyás: Brüsszelnek komolyan át kell gondolnia Közép-Európához való viszonyát
A brüsszeli tisztviselők problémája, hogy nem képesek tolerálni a másságot – mondta a miniszter.