Hallgassa élőben!
Fotó: Bianca Gheban

Mezőtelegd nyerte a Román Kupát

Egygólos sikert aratott a Mezőtelegdi Foresta negyedosztályú labdarúgó együttese a Román Kupa megyei szakasza vasárnap késő délután Nagyszalontán rendezett döntőjében.

F. Á.

A Mezőtelegdi Foresta (a képen) labdarúgó csapata képviseli Bihar megyét a Román Kupa nemzeti szakaszában, ahol a következő körben már a III. Ligás együttesek is bekapcsolódnak. A vasárnap Nagyszalontán rendezett megyei döntőben a telegdiek ellenfele a – többek között az idén száz éves fennállásukat ünepplő Belényesi Bihorult kiejtő – Keményfoki Victoria volt, amely ezúttal sem adta meg egykönnyen magát. A telegdiek szereztek vezetést a 27. percben Claudiu Popa révén, ám a Victoria Alexandru Memeteának köszönhetően az első félidő hosszabbításában egyenlített. Memeteának megjött a góllövési kedve, de a második félidei próbálkozása a kapu mellé ment. Nem úgy Cristian Fiteroé, aki egy látványos találattal beállította a 2–1-es végeredményt.

Jegyzőkönyv

KEMÉNYFOKI VICTORIA–MEZŐTELEGDI FORESTA 1–2 (1– 1). JÁTÉKVEZETŐ: Laurenţiu Péntek; PARTJELZŐK: Bogdan Gireadă, Ludovic Zifceac, illetve Andrei Bulzan. EGYESÜLETI MEGFIGYELŐK: Gheorghe Rusu és Gallovits István. GÓLSZERZŐK: Alexandru Memetea (45+1. p.), illetve Claudiu Popa (27. p., 11-esből), Cristian Fitero (70. p.). VICTORIA: Fl. Gurguţa – I. Chişe, Fl. Gale (16. p. C. Oltean), A. Cureş, B. Stanciu (65. p. I. Mânz), Kocsis F. (86. p. Szabó B.), G. Pleş (76. p. I. Perţ), Al. Memetea, M. Avram (90+3. p. G. Ciotea), Fl. Buzgău, Al. Lobonţ. EDZŐ: Cristian Cuciula. FORESTA: G. Luca – Cl. Popa, Karácsonyi G., Fl. Marc, V. Naghi, B. Iova, Ad. Popa (76. p. I. Ban), Em. Filip (89. p. S. Ciocan), L. Dărăban, Bala E. (46. p. Cr. Fitero), T. Cheregi. EDZŐ: Ovidiu Morna.

Olasz Anna a 4. helyen végzett 10 kilométeren
Olasz Anna a negyedik helyen végzett 10 kilométeres nyílt vízi úszásban a tokiói olimpián. Az aranyérmet a brazil Ana Marcela Cunha szerezte meg, a második a riói győztes holland Sharon van Rouwendaal, a harmadik az ausztrál Kareena Lee lett.
A Napraforgó lett idén Magyarország tortája
Kihirdették többek között Az ország cukormentes tortája és a Magyarország kenyere címek győzteseit is.