„Az első vk-forduló februárban lesz, de mivel Berkit nemrég műtötték, oda nem fog tudni eljutni” – összegzett a sportvezető az M4 Sporton, aki maga is lólengésben nyert két olimpiát.
A Nemzet Sportolója szerint ugyanakkor az UTE 34 éves tornásza küzd azért, hogy világversenyen szerepelhessen, és ott éremmel búcsúzhasson.
„Erre elsősorban Európa-bajnokságon lehet esélye, mert jövőre nem rendeznek vb-t”
– jelentette ki Magyar Zoltán, aki szerint Berki – ha egészséges – még mindig olyan gyakorlatot tud bemutatni, amivel „éremképes”.
„Neki az a vágya, hogy éremmel búcsúzzon, mi mindent meg fogunk tenni, hogy ehhez hozzásegítsük. Nem tud olyat kérni, amit ne tennénk meg érte”
– fogalmazott.
Az elnök kérdésre elmondta, bár az utóbbi évtizedekben általában egy ember „tartotta a hátát” a magyar tornászok közül, az utóbbi években szélesedett a paletta: Dévai Boglárka, Vecsernyés Dávid és Kovács Zsófia is nyert Európa-bajnoki érmet.
A jövő évi magyar olimpiai szerepléssel kapcsolatban kiemelte, hogy
a férfiak között nincs esély a kvótaszerzésre, a nőknél ugyanakkor ketten is „a vonal fölött vannak”.
„Az indulási jogot Kovács Zsófia szerezte meg, de közte és Schermann Bianka között válogatóverseny lesz” – nyilatkozta Magyar Zoltán, aki szerint hatalmas előrelépés lett volna a sportág számára, ha a magyar női csapat kvótát tud szerezni, ez elsősorban a rossz gerendagyakorlatok miatt nem sikerült.
„Peches évet zártunk, jövőre remélem, sérülésmentes lesz a szezonunk”
– mondta a MATSZ-elnök.
Forrás: MTI