2022.09.26. 14:01

Súlyos vereség Tordán

Illusztráció

BN-összeállítás

Nagyarányú, 37–28-as vereséget szenvedett idegenben a Nagyváradi VSK a Tordai Potaissától a férfi kézilabda országos bajnokság ötödik fordulójában. A mérkőzésnek csak az első percei voltak kiegyenlítettek, de a hazai csapat lassan-lassan elhúzott a váradiaktól, és a félidőben már 16–10-re vezettek. A játék képe nem változott a második félidőben sem, a Potaissa mindvégig dominálta a meccset. Az 52. percben már tizenkét gólos volt a különbség (33–21), az 58. percben 37–25 volt az állás. Az utolsó két percre a hazaiak kiengedtek, így alakult ki a 37–28-as végeredmény, ami a Nagyváradi VSK eddigi legsúlyosabb veresége azóta, hogy felkerült a Bölények Ligájába. A hazaiak legeredményesebb játékosai Talas és Thalmaier voltak egyenként hat góllal, a váradiak közül Ivancenco volt a legjobb nyolc találattal. Következő meccsét a Nagyváradi VSK hazai pályán vívja a Bodzavásári HC ellen.