Judo Bajnokság

2022.05.12. 19:28

Eredményes nagyváradi szereplés a veteránok versenyén

BN-összeállítás

Győr városa adott otthont múlt hétvégén a XXIII. Nyílt Magyar Masters Judo Bajnokságnak. A bajnokság nyílt jellegéből adódóan külföldi versenyzők is nevezhettek rá, így végül 11 ország 171 versenyzője küzdött a tatamin. A versenyt a 30. életévüket betöltött, veterán sportolóknak írták ki. A Nagyváradi Master Judo Tora Klubot három versenyző képviselte a megmérettetésen. A váradi dzsúdósok közül az M3 korcsoport -90 kg-os kategóriájában Iulian Almăjanu aranyérmet szerzett, Tudor Moţiu pedig bronzérmes lett (M3 -66kg). A Nemzetközi Judo-szövetség (IJF) elnökéhez, Vízer László Máriuszhoz hasonlóan tenkei származású Tóth István-Róbert vereséget szenvedett a bronzmérkőzésen, így végül az 5. helyen zárt (M2 -81 kg).