Támogatás

2022.10.03. 14:45

Pénzt kapnak az egyházközségek

Illusztráció

A Bihar Megyei Tanács egy vonatkozó kormányhatározat alapján 500 ezer lejt oszt ki a megyében működő, államilag elismert egyházak közt, olyan kritériumok alapján, mint a hívek száma, a folyamatban levő építkezési munkálatok, valamint az általuk kifejtett szociális tevékenységek. Ennek megfelelően 42 egyházközség kap 6 ezer és 30 ezer lej közötti összegeket, az ortodoxok 305 ezer lejt, a reformátusok 82.500 lejt, a többi felekezet pedig 112.500 lejt. A pénzügyi támogatáshoz igazoló dokumentumok alapján lehet hozzájutni, mint például a beruházások munkadíjköltsége, olvasható az önkormányzat legutóbbi közgyűlésén megszavazott előterjesztésben.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!
Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a erdon.ro legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában