Kajak

2022.08.21. 17:42

Kőhalmi Emese aranyérmet nyert 5000 méteren az Európa-bajnokságon

Így a magyar küldöttség 14 éremmel, 7 arannyal, 4 ezüsttel és 3 bronzzal zárta a viadalt.

A győztes Kőhalmi Emese a célban a női kajak egyes 5000 méteres döntőjében a müncheni multisport Európa-bajnokságon 2022. augusztus 21-én

Forrás: MTI

Fotó: Koszticsák Szilárd

Kőhalmi Emese aranyérmet szerzett vasárnap a női kajakosok 5000 méteres versenyében a müncheni multisport Eb keretében rendezett kajak-kenu Európa-bajnokságon, így a magyar küldöttség 14 éremmel, 7 arannyal, 4 ezüsttel és 3 bronzzal zárta a viadalt.

A leghosszabb táv versenyeit eredetileg szombaton bonyolították volna le, de a vihar közbeszólt és a férfi kenusok döntője után félbeszakították a küzdelmeket, majd a fennmaradó három számot az utolsó napra halasztották.

Kőhalmi taktikusan versenyzett, végig az élbolyban haladt, majd a célegyenesben lehajrázta riválisait.

KÕHALMI Emese
Az aranyérmes Kőhalmi Emese a női kajak egyes 5000 méteres versenyének eredményhirdetésén a müncheni multisport Európa-bajnokságon 2022. augusztus 21-én
Fotós: Koszticsák Szilárd / Forrás: MTI

Ez egy nagyon jó verseny volt, sokkal jobban esett, mint a világbajnokság, ami a futások miatt elég kemény volt. Próbáltam egy jó rajt után iramból jönni tovább, aztán a végén egy finist csinálni. Ez sikerült. Nem örültem, hogy tegnap elmaradt a versenyünk, jobb lett volna mára mindenen túl lenni, de az eredményemet nem befolyásolta

– nyilatkozott a 20 éves kajakos.

A női kenusok hétfős mezőnyében Balla Virág a negyedik helyen végzett, míg a férfi kajakosoknál Noé Bálint címvédőként sokáig most is harcban volt a dobogóért, de a táv végére elfáradt és ezúttal meg kellett elégednie az ötödik hellyel.