2022.12.02. 13:34
Brutális balesetet úszott meg egy sofőr Gödnél
Két szerelvénnyel is ütközött a személyautó.
Fotós: Bors
Pénteken kora reggel Dunakeszi és Göd határán egy személyautó a tilos jelzés (lámpa és félsorompó) ellenére ráhajtott a vasúti átjáróra.
Először a Szobról a Nyugati pályaudvarra tartó vonat csapódott bele, aminek hatására átsodródott a másik vágányra, ahol az ellenkező irányba, a Nyugati pályaudvarról Szobra tartó vonattal ütközött.

Mint ahogy a helyszíni fotókon is jól látszik, a jármű totálkárosra tört, ami érthető is egy ilyen súlyos balesetnél. Ami azonban meglepő: a sofőr nemcsak túlélte a balesetet, mely könnyen tragédiával végződhetett volna, de a saját lábán szállt ki a kocsiból.

A balesetet követően a vonalon a vasúti közlekedés megbénult.
Nem tartja vissza a sofőröket a tilos jelzés
Sajnos a legtöbb vonatbaleset a mostanihoz hasonló okokkal magyarázható: a sofőrök tilos jelzés ellenére hajtanak a sínekre. Ez történt a múlt héten Debrecenben is, ahol egy Suzukit sodort el a vonat; Sásdon, ahol egy hatgyermekes édesanya és egyik gyermeke is életét vesztette pár hete; vagy épp a Baranya megyei Vásárosdombón, ahol szeptemberben többen is próbálták jelezni egy autó sofőrjének, hogy jön a vonat, ő azonban a figyelmeztetés és a tilos jelzés ellenére a sínekre hajtott. A sofőr és utasa is belehalt a balesetbe.
Krimi
- Még a tapasztalt állatvédők is sokkot kaptak attól, ami Ózdon történt
- 3 éves kislány életéért küzdöttek a mentők a gergelyiugornyai focipályán
- Gyomorforgató, amit két egri pedofil művelt a tizenéves fiúkkal
- 20 évet is kaphat az újszülöttjét hidegvérrel megölő bábonymegyeri nő (videó)
- Felakasztotta egyéves kisfiát, majd öngyilkos lett egy fiatal édesapa