Foci-Eb 2020

2021.06.15. 21:19

Érvényes gólt a németek lőttek, mégis a franciák nyertek Münchenben

Franciaország 1–0-ra legyőzte Németországot kedd késő este Münchenben a labdarúgó Európa-bajnokság F-csoportjában. A franciák Mats Hummels öngóljával szereztek vezetést az első félidőben, és bár a németek támadtak többet, nem sikerült áttörniük a francia védelmet, sőt a „kékeknek” volt kapufájuk és két meg nem adott góljuk is.

Forrás: Árvai Károly/Nemzeti Sport

EURÓPA-BAJNOKSÁG, CSOPORTKÖR

1. FORDULÓ

F-CSOPORT

München, Allianz Aréna, 14 000 néző. Vezeti: Carlos del Cerro Grande (spanyol)

FRANCIAORSZÁG: Lloris – Pavard, Varane, Kimpembe. L. Hernandez – Pogba, Kanté, Rabiot (O. Dembélé, 90+5.) – Benzema (Tolisso, 88.), Griezmann, Mbappé. Szövetségi kapitány: Didier Deschamps

NÉMETORSZÁG: Neuer – Ginter (Can, 87.), Hummels, Rüdiger – Kimmich, Gündogan, Kroos, Gosens (Volland, 88.) – Havertz (Sané, 74.), T. Müller – Gnabry (Werner, 74.). Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Gólszerző: Hummels (20. – öngól)

Melyikük zárkózik fel a portugálok mellé? Mennyi energiát mozgósít egymás ellen a végső favoritok közé sorolt két világbajnok? Mennyire dolgoznak összecsiszoltan a Benzema, Griezmann, Mbappé támadó trió tagjai az első közös tétmérkőzésükön? Három kérdés a sok közül, amelyekre a kedd esti müncheni „csúcsmeccstől” vártuk a választ.

Az első tíz percben élesebbnek tűntek a németek, jobbára a francia térfélen zajlott a játék, aztán átlendült az inga, a soraikat feljebb toló „kékek” letámadása sok labdaszerzést eredményezett. Az első helyzet is előttük adódott – egy szöglet után Paul Pogba fejelt fölé –, majd egy bal oldali Kylian Mbappé-megugrás is lövéssel ért véget, Manuel Neuer védett.

S aztán a 20. percben egy szélről belőtt labda meg is hozta a franciák vezető gólját: Pogba emelt keresztbe nagyszerűen a 16-os üres bal oldalára, a lendületesen érkező Lucas Hernandez középre játszott, és a menteni igyekvő Mats Hummels csizmaszárral a saját kapujába emelt – öngól. (1–0)

A franciák innentől hátrább húzódtak, viszonylag könnyedén verték vissza az egyelőre nem túl pontosan felépített, „szögletesen rögtönzött” német támadásokat – és lesték az ellencsapás lehetőségét.

Francia gólöröm – a találat végül győzelmet ért (Fotó: Árvai Károly/Nemzeti Sport)

Az 51. percig kellett várniuk az első igazira, akkor a bal oldalon előre törő Adrien Rabiot 7 méteres lövése a bal kapufáról pattant az alapvonalon túlra. A németek terület- és labdabirtoklása hatékonyabb lett, a nationalelf akár egyenlíthetett is volna, ám Serge Gnabry közelről centikkel fölé lőtt, majd megint csak centiken múlt, hogy nem tudta elpasszolni a labdát a kivetődő Hugo Lloris mellett.

Negyedóra elteltével valamelyest enyhült a német nyomás. Előbb azért, mert Robin Gosens lába Benjamin Pavard halántékával ütközött ijesztően egy német beívelésnél – a francia védő néhány perces ápolás után szerencsére folytatni tudta a játékot –, aztán meg azért, mert a franciák rendezték soraikat, sikerült többször labdát szerezniük, Mbappé lőtt egy látványos gólt is. Igaz, az ünneplés rövidre sikeredett – les volt.

Joachim Löw kettős cserével frissítette csapatát az utolsó negyedórára, érkezett Timo Werner és Leroy Sané, majd jött Emre Can és Kevin Volland is, de gólt megint csak a lazán, kreatívabban játszó franciák lőttek – Karim Benzema találatát kicsit tovább ünnepelhették, mint Mbappéét, de a VAR végül megint „beintette” a lest.

Meg nem adott gólok ide, kapufa oda, a világbajnok Franciaország győzelemmel kezdte az Európa-bajnokságot, azaz három pont birtokában érkezik Budapestre, hogy szombaton 15 órakor megmérkőzzön a magyar válogatottal.