2011.11.06. 18:59

Leszerepeltek a szatmári lányok

Tizenhét pont hátrányból fordítva már hattal is vezetett a Szatmárnémeti VSK kosárlabdacsapata, végül hárommal kapott ki hazai pályán a BCT Alexandriától.

Nehezen lehet megmagyarázni a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdázóinak a szombat esti teljesítményát, Dan Fleşeriu tanítványai ugyanis három ponttal kaptak ki hazai pályán a BCT Alexandria együttestől. Már az első negyedben megkongatták a vészharangokat, ugyanis a pályán az történt, amit a vendég déliek akartak és 10-20-ra hozták a felvezetőt. A folytatásban Ane Marie Părău egy perc alatt kétszer is betalált, viszont a lelkesedés hamar alábbhagyott és négy perc alatt 14-20-ról 15-32-re alakult az eredmény. Ekkor kapcsolhatott Claudia Pop és Amra Mehmedic, hogy baj lehet, és vezényletükkel a szünetig sikerült négyre faragni a hátrányt (33-37). Fordulás után Monica Urse-Ivan és Mehmedic egy perc alatt egyenlített, és bár egy perccel később ismét négy lett a BCT elnőnye (37-41), a harmadik negyed hajrájában fordított a VSK (48-44, 28. perc, 52-46, 29. perc). A szatmári szurkolók azt gondolhatták, hogy visszaáll a pályán a rend, csupán a vendégek gondolták másként. A 35. percben visszavették a vezetést (58-59) és még Mehmedic triplája (61-59) sem riasztotta vissza őket, hogy folytassák az utolsó negyedben elkezdett munkát. Az utolsó sípszó előtt 10 másodperccel Urse-Ivan egyenlített 66-ra, viszont a déliek 165 cm magas szerb irányítója, Marija Prlja csont nélkül bedobott egy triplát, ezzel pontot téve a meccs végére.

„Szerintem rajtam kívül senki sem hitte el, hogy az Alexandria egy kemény ellenfél és gondot okozhat nekünk. Egyedül képtelen vagyok megnyerni egy meccset. Még mindig Urse-Ivanban állunk a center poszton, de nem tudom meddig lehet őt nyúzni, most is sérülten játszott. A két amerikai lány képtelen megfelelni az elvárásoknak. Nem tudom most megmondani, hogy mi lesz a sorsuk” - mondta Fleşeriu, míg Fógel László klubelnök már ki is mondta a megoldást: meg kell várni tőlük.

A VSK egyébként a harmadik fontos meccsét vesztette a bajnokságban: az Aradi ICIM után a BCT Alexandria is Szatmáron nyert, míg a CSM Târgoviştétől idegenben szenvedett vereséget Fleşeriu csapata.

Meglepetés Vásárhelyen is

Női kosárlabda, A-osztály, 7. forduló: Szatmárnémeti VSK – BCT Alexandria 66-69 (10:20, 23:17, 19:11, 14:21). VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Pop (20, 6, 6), Mehmedic (17, 2, 7), Orosz (8, 4, 2), Washington (2, 9, 0), Urse-Ivan (12, 4, 1), Jáburova (0, 1, 0), Giurgiu, Părău (6, 4, 3), Walker (1,1, 0). További eredmények: Marosvásárhelyi Nova Vita – Aradi ICIM 69-60 (12:21, 19:16, 18:7, 20:16), Bukaresti Olimpia – Nagyváradi U VSK 89-66, Poli Iaşi – Brassói Olimpia 61-74, Sportul Studenţesc – Sepsiszentgyörgyi Sepsi BC 102-68, Kolozsvári U – CSM Târgovişte 45-99, Temesvári Danzio – Rapid 86-63, Gyulafehérvári CSU – SCM Craiova 79-75. Az állás: 1. Târgovişte 14 pont, 2. ICIM 14/8 mérkőzésből, 3. Gyulafehérvár 13, 4. Alexandria 13, 5. Marosvásárhely 13, 6. Craiova 12, 7. Temesvár 11, 8. Sportul 11, 9. Szatmárnémeti 9/6, 10. Brassó 9, 11. Olimpia 9, 12. Kolozsvár 8/6, 13. Várad 8, 14. Rapid 8, 15. Iaşi 8/8, 16. Sepsi BC 5/5.