Visszavágtak a kolozsváriaknak

A labdarúgó II. Liga 20. fordulójában a jól játszó és taktikázó Bihar FC legyőzte az élvonalas álmokat kergető kolozsváriakat, ezzel visszavágott a tavaly elszenvedett vereségért!

A Kolozsvári Universitatea–Nagyváradi Bihar FC másodosztályú labdarúgó mérkőzést megelőzően nem sokan reménykedtek még egy döntetlen bihari eredmény elérésében sem, s a találkozó első negyedórájának hazai helyzetei arra engedtek következtetni, hogy gólokkal nyer a diákcsapat, miután a vendégek csak védekeztek, de azt azonban tökéletesen csinálták. Egy darabig, mert fél óra elteltével egyre többször húzódtak fel a középpályáig, majd a vendégek kapuja felé, így gyakran került zavarba a házigazdák hátvédsora, olyannyira, hogy a 40. percben Sorian csodaszép találatának köszönhetően 0–1-ra alakult az állás, s a félidő végéig hátra levő öt percben az „U” legénysége magába roskadtan csak téblábolt a játéktéren. A második felvonásban a nagy stratéga, Dobai edző ügyesen taktikát változtatott: az addigi „inkább védekezek, de támadok is” rendszert három soros védekezésre alakította át, s egyetlen, de villámgyors csatárral (Elek, majd Fl. Pop) próbálkozott továbbra is borsot törni a kolozsvári labdarúgók orra alá.

Végén csattant az ostor

Továbbra is jól és eredményesen védekeztett a Bihar FC, nem engedte Fildan kapujának közelébe sem Viorel Hizo tanítványait (aki hétközben magabiztos kolozsvári győzelmet jósolt). A piros-kékek maradéktalanul igyekeztek betartani edzőjük utasításait, s kapujuktól egyre távolabb, a házigazdák térfelének szomszédságában rombolták sikeresen az ”U”–rohamokat egyetlen kivétellel: a 73. percben Bonatti hat méterről nem tudott hibázni: 1–1. Az egyenlítő találatot követően aztán csak kizárólag a támadásokat, az újabb gólt erőltették a hazaiak, és ez lett a vesztük: a hosszabbítás ráadásában ugyanis egy veszélytelen, kapu előtti beadást Florin Pop estében „segített” a hálóba: 1–2, s ez maradt a végeredmény is. Már hazafele tartott a vártadi különítmény, amikor Stelian Farcău mţsodedză, a Bihar FC egykori labdarúgója a következőképpen jellemezte a csatát: „minden pontosan volt eltervezve. Az utolsó másodperben rúgtúk a gólt, hogy a kolozsváriaknak ne legyen idejük ismét egyenlíteni”.

Jegyzőkönyv

Kolozsvári Universitatea–Nagyváradi Bihar FC 1–2 (0–1). Clujana Stadion, mintegy 2000 néző. Gólszerzők: Bonatti (73. p.), illetve Sorian (40. p.), Fl. Pop (90+3. p.). Játékvezető: Mihai Ene (Bukarest), partjelzők: Gáspár Péter és Bogdan Gheorgioiu (mindketten Temesvár). Szövetségi megfigyelők: Szilágyi István (Szatmárnémeti) és Mircea Sârbu (Vajdahunyad).

Universitatea: Matache – Unguruşan, Bonatti, Szilágyi, Muşat – Popa (65. p. Acosta), Da Silva, Bucşa, Tene (46. p. Voican) – Machado, Lecici (65. p. Lemnaru). Edző: Viorel Hizo.

Bihar FC: Fildan – Ţîrcă, Muscă, Tânc, Tegzeş – Chiş, Filip, Sorian (80 Luca), Iambor – Bundea (71. p. Coroian) – Elek (65. p. Fl. Pop). Edző: Dan Dobai.

18. Tem. CFR 0 0 0 0 0– 0 0**

*Az Otopeni az I. Liga múlt idényében nem teljesítette az alsó ponthatárt, ezért 3 pont büntetéssel kezdte a bajnokságot.

**A Temesvári CFR-t kizárták a pontvadászatból, pontjait törölték.

Következik a 21. forduló, március 27., szombat, 11 óra: Lupényi Minerul–Piteşti-i Argeş (ősszel: 0–2), Mioveni-i Dacia–Râmnicu Vâlcea-i CSM (2–1), Otopeni-i SK–Turnu Severini-i FC 3–0 (játék nélkül; 3–2), Craiovai Gaz Metan–Marosvásárhelyi FCM (0–1), Nagyváradi Bihar FC–Tordai Arieşul (3–2), Nagybányai FC–Dévai Mureşul (1–2), Temeskovácsi Fortuna–Aradi UTA (1–2), Szilágysomlyói Silvana–Petrozsényi Jiul 3–0 (játék nélkül; 2–4). A Kolozsvári Universitatea szabadnapos lesz.

A labdarúgó II. Liga 20. fordulójában született eredmények: Râmnicu Vâlcea-i CSM–Szilágysomlyói Silvana 4–0, Petrozsényi Jiul–Temeskovácsi Fortuna 3–0 (játék nélkül), Marosvásárhelyi FCM–Lupényi Minerul 4–0, Piteşti-i Argeş FC–Otopeni-i SK 2–0, Dévai Mureşul–Craiovai Gaz Metan 2–0, Tordai Arieşul–Nagybányai FC 0–0, Kolozsvári Universitatea–Nagyváradi Bihar FC 1–2, Turnu Severini-i FC–Mioveni-i Dacia 0–3 (játék nélkül). Az Aradi UTA szabadnapos volt.