2008.03.02. 16:55

Hazai pályán veszítettek kosarasaink

<p>Az Antonio Alexe sportarénában az Egyetem VSK nõi kosarasai a Kolozsvári Universitateától, a férfiak a címvédõ Asesoftól szenvedtek vereséget.</p>

A diákcsapat az elsõ percektõl az utolsóig kezében tartotta a mérkõzés irányítását, pillanatnyi kétséget sem hagyva arról, hogy ki lesz a gyõztes. A házigazdák csupán a második negyedben tudták a maguk javára fordítani az eredményt, azt is csupán azért, mert a vendégek inkább pihentek, mint játszottak. A két utolsó negyedben aztán ismét beindult az „U”, és simán fordították a végsõ eredményt is a maguk javára. Egyetem VSK–Universitatea65-98 (14–38, 23–20, 13–20, 15–20). A váradi pontokat Gavra (6), Nagy (3), Grigoras (2), Moiszejev, Hughes (17), Sabau, Stoiedin, Ordean (4), Singur (6), Oros, Brown (27). Edzõk: Adriana Niculescu és Ioana Croitoru. A mezõny legjobbjának a 37 pontot szerzõ kolozsvári Orosz Andrea bizonyult.

Nem volt elég a jó játék

A Nagyváradi Leonardo VSK a címvédõ  Ploiesti-i CSU Asesoft látogatását fogadta, és a meglepõen jól játszó váradi legénység csupán 26 pont különbségû vereséget szenvedett nagynevû ellenfelétõl. Az elsõ három negyedben igen kiegyensúlyozott volt a küzdelem, a vendégek csupán az utolsó részben erõsítettek, s végül megérdemelten nyerték a mérkõzést. Leonardo VSK–Asesoft  77–103 (26–29, 15–17, 20–26, 16–31). A Leonardo VSK játékosai és a pontszerzõk: Morris (11), Szijártó, Racovitan (3), Trif (14), Apostol (4), Dzsordzsics (19), Lazár (9), Hora, Kiss, Klimas, Bellucci (17), Boitos. Edzõk: Kósa Zoltán és Veres Attila.