Újabb siker a Bajnokok Ligájában

Három pont különbségű győzelmet aratott szerdán hazai pályán a Nagyváradi VSK U férfikosárlabda együttese a Bajnokok Ligája ötödik fordulójában és már 5. a tabellán.

Szívbetegeknek nem ajánlott szoros végletű találkozót vívott ismét a Nagyváradi VSK U férfikosárlabda csapata, amely szerdán a Bajnokok Ligája 5. fordulójában hazai pályán az ukrán Khimik Juzsnyijt fogadta. A teljes játékidőből több, mint fél órán át vezető váradiak az utolsó pillanatokra hagyták a döntést, szerencséjükre ezúttal örömteli volt a végkifejlet. Az első negyedben ugyan még a vendégek vezettek egy ponttal (16–17), de félidőre már hazai előnnyel (34–28) mentek pihenni a csapatok. A harmadik etap után már kilenc pontos volt a váradiak előnye, amely az utolsó negyedben tizenegyre nőtt, a végén azonban – mint mostanában sokadszor – megint kiengedtek a VSK-s fiúk, és az ukrán csapat az utolsó percben egy pontra jött fel (67–66). A vendégek szabálytalanságát kihasználva Pasalics bedobta a két büntetőt (69–66), és hiába volt még hátra öt másodperc, a döntetlent eredményez(het)ő hárompontos dobást elvétette Koniev, így végeredményben a VSK U 69–66 arányban megnyerte a találkozót, és az ötödik helyre lépett elő a csoport táblázatán. A következő fordulóban (november 22., kedd) a váradi alakulat a hetedik helyen álló finn Kataja Basket otthonában szerepel. Addig is a fiúkra egy hazai bajnoki mérkőzés vár, amelyet a Bukaresti Dinamo ellen játszanak ma 20 órától az Antonio Alexe Sportarénában.

Jegyzőkönyv

Nagyváradi VSK U–Khimik Juzsnyij 69–66 (16–17, 18–11, 23–20, 12–18). Antonio Alexe Sportaréna, mintegy 2000 néző. Játékvezetők: Aleksandar Glisic (Szerbia), Marek Maliszewski (Lengyelország), Vladan Sundic (Montenegró). FIBA-megfigyelő: Marius Marinescu (Románia). VSK U: Mirkovics 11 (3×3), Zeno 8, Mandache 3 (1), Barnette 6, Petrişor, Nicoară 6, Denison 12, Ţîbîrnă 10, Pasalics 13 (3). Edző: Cristian Achim. Khimik: Smith 23 (5×3), Bejerano, Belikov, Riabchuck 8 (2), Prokopenko, Petrov 8, Pavlov, Koniev 13 (2), Antypov 14 (2), Sydorov. Edző: Vitaly Stepanovski.

Következik a 6. forduló (november 22-23.): Kataja Basket–Nagyváradi VSK U, Khimik–Karsiyaka, Le Mans–Maccabi, Reyer Venezia–Avtodor Saratov.

Kosárlabda BL

Kataja Basket–Umana Reyer Venezia 68-92, Pinar Karsiyaka–Le Mans Sarthe 66-79, Maccabi Rand Media Rishon LeZion–Avtodor Saratov 74-98

8. Khimik Yuzhne 5 1 4 339–369 6

A csoportok első négy helyezettje, és az öt csoport legjobb négy ötödikje folytathatja a BL-ben. A leggyengébb ötödik, továbbá a hatodik helyen végző csapatok és a két legtöbb pontot szerző hetedik helyezett csapatok az Europakupában játszanak majd.