UEFA Kupa: Mutu kétszer, Contra egyszer volt eredményes

Mutu góljainak köszönhetően jutott a labdarúgó UEFA Kupa elődöntőjébe a Fiorentina csapata. Az olasz együttes román idegenlégiósa Firenzében is eredményes volt, azonban akkor 1–1–re végzett a PSV–vel szemben, a csütörtök esti eindhoveni visszavágón azonban csak Mutu két gólját láthatta a nézőközönség.

Ezzel a Fiorentina 3–1–es összesítéssel kvalifikálta magát az elődöntőbe.
A holland csapatban egyébként a magyar légiós Dzsudzsák Balázs végigjátszotta mérkőzést, és csapat egyik legjobbja volt csütörtök este.
A spanyol Getafe román játékosa, Cosmin Contra a müncheni mérkőzés után a madridi visszavágón is betalált a Bayern kapujába. A Getafe – Bayern visszavágó azonban 1–1–re végződött, és mivel az első találkozón is ez az eredmény született, hosszabítások következtek. Michael Laudrup csapata a „rájátszás” első három percében kétszer is betalált Oliver Kahn kapujába, azonban az utolsó öt percben Luca Tony kétszer is betalált, és döntetlenre hozták a meccset. Idegenben lött több góllal pedig a bajorok jutottak a kupasorozat utolsó előtti felvonásába.

UEFA Kupa, negyeddöntő, visszavágó (kiemelve a továbbjutó)
PSV Eindhoven – Fiorentina 0–2 (Mutu 38., 53).
Sporting – Gloasgow 0–2
Zenit – Bayer Leverkusen 0–1
Getafe – Bayern München 3–3 (hosszabítások után)