Tusványos 2008

Tusványos 2008
Tusványos 2008 részletes program. Programfuzet_Layout 1 [.pdf – 214KB]

JÚLIUS 15. – KEDD

 

Metrion Művészsátor: Tájszobrászat Éltes Barnával (egész nap)

ESTE

20.30 – NYITÓKONCERT: ROLE

22.00 – BULI A CSŰRBEN

DJ Golyó (Székelyudvarhely)

23.00 – MISZSZ SÁTOR – Sátoros buli

DNB & House buli: DJ Party (Csíkszereda)

más kép

 

JÚLIUS 16. – SZERDA

Megnyitó

 

FŐSÁTOR

10.00 Németh Zsolt (parlamenti képviselő, az Országgyűlés Külügyi

és Határon Túli Magyarok Bizottságának elnöke, Budapest), Toró

T. Tibor (parlamenti képviselő, RMDSZ, Temesvár), Sándor Krisztina

(főszervező, MIT, Kolozsvár), Albert Tibor (polgármester, MPP, Tusnádfürdő)

 

Főprogramok

 

FŐSÁTOR

10. 30 Nemzeti és társadalmi szolidaritás –

Magyar és román EU- integráció alulnézetből

Kövér László (parlamenti képviselő, a Fidesz Országos Választmányának

elnöke, Budapest), Navracsics Tibor (a Fidesz országgyűlési

képviselőcsoportjának vezetője, Budapest), Constantin Pîrvulescu

(Országos Politikatudományi és Közigazgatási Főiskola, SNSPA politikatudományi

karának dékánja, Bukarest),

Moderátor: Kovács István (önkormányzati képviselő, MPP, Sepsiszentgyörgy)

 

MISZSZ SÁTOR

09.30 – Reggeli kávé a MISZSZ-el

Délutáni programok

 

FŐSÁTOR

14. 00 – A Birodalom visszavág? – Biztonságpolitikai vonzások és

választások

Németh Zsolt (elnök, a Magyar Országgyűlés Külügyi és Határon Túli

Magyarok Bizottsága, Budapest), Costică Canacheu (a Képviselőház

Nemzetbiztonsági Hivatalának elnöke, Bukarest), Toró T. Tibor (parlamenti

képviselő, RMDSZ, Temesvár)

Moderátor: Prőhle Gergely (Magyarországi volt svájci nagykövete,

Budapest)

16.00 – Kommunista diktatúrák alkonya? Az emberi jogok helyzete

Kubában, Tibetben.

Smaranda Enache (társelnök, Pro Europa Liga, Marosvásárhely),

Magyarics Tamás (történész, a Magyar Külügyi Intézet főmunkatársa,

Budapest)

Moderátor: Krizmanits József

18.00 – Magyarország súlyosbodó válsághelyzetben?!

Magyarics Tamás (történész, a Magyar Külügyi Intézet főmunkatársa,

Budapest), Balázs Zoltán (főszerkesztő, Századvég folyóirat,

Budapest)

Moderátor: Ablonczy Bálint (rovatvezető, Heti Válasz, Budapest)

 

EFES SÁTOR

13.00 – Könyvelőzetes

Bodó Barna (egyetemi tanár, Sapientia-EMTE, Kolozsvár), Somai József

(közgazdász, a Romániai Magyar Közgazdász Társaság tiszteletbeli

elnöke, Kolozsvár): Fehér könyv az erdélyi magyar felsőoktatásról

Moderátor: Kónya-Hamar Sándor (parlamenti képviselő, RMDSZ

Kolozsvár)

Médiaműhely

15.00 – Szülési fájdalmak – Erdélyi Tv

Csép Sándor (igazgatótanácsi tag, Magyar Újságírók Romániai

Egyesülete, Kolozsvár), Belénessy Csaba (alelnök, MTI, Budapest),

Boros Zoltán (újságíró, szerkesztő, Bukarest),

Maksay Ágnes (szerkesztő-rendező, Kolozsvár)

Moderátor: Koncz Attila (Duna Tv, Budapest)

Jakabffy műhely

17.00 – Az erdélyi magyarok a kommunizmus alatt

Vincze Gábor (történész, Budapest), Marius Oprea (történész, a

Kommunizmus Bűntetteit Feltáró Intézet elnöke, Brassó)

Moderátor: Varga Andrea (történész-kutató, Bukarest)

 

MISZSZ SÁTOR

12.00–14.00 Magyar befektetők Romániában. Megéri?

Szatmáry Kristóf (alelnök, Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara,

Budapest), Bíró Albert (közgazdász, Budapest), Fröhlich Péter

(P&Bert ügyvezető igazgató, Budapest), Kovács László (Pont Rendszerház,

ügyvezető igazgató, Budapest), Gulyás József (a Joint

Ventures Szövetség Tőke Export Bizottságának elnöke, Budapest)

Moderátor: Mátis Jenő (elnök, Alternatíva Egyesület, Kolozsvár)

Commitment műhely

14.00–16.00 – Kárpát-medencei felsőoktatási stratégia

Salat Levente (politológus, Kolozsvár), Dávid László (rektor, Sapientia,

Marosvásárhely), Péntek János (elnök, MTA KAB, Kolozsvár),

Hantz Péter (posztdoktori ösztöndíjas, Európai Molekuláris Biológiai

Laboratórium, Heidelberg, Németország)

Moderátor: Csekő Krisztina (főiskolai docens, oktatáskutató, Commitment

Köznevelési Kht., Budapest)

16.00–18.00: – NŐ-vésben – Nemek harmóniája a Kárpátmedencében,

növekvő esélyeink az EU-ban

Ékes Ilona (országgyűlési képviselő, Fidesz), Aczél Petra (egyetemi

tanár, PPKE, Budapest), Veress Enikő (szociológus, egyetemi tanár,

BBTE, Kolozsvár), Dr. Szabó Soós Klára (MPP önkormányzati

képviselő, Csíkszereda)

Moderátor: Németh Katalin (kommunikáció szak, PPKE BTK, Budapest)

18.00–18.45 – Humorest a TMD-vel

Felméri Péter (humorista, Kolozsvár)

23.00 Sátoros buli: Break Electro & DNB – Dj Fleet-Moenotronic

Napi program: Karikatúra-kiállítás és karikatúra-rajzolás

Horváth István (karikaturista, Csíkszereda)

 

VINUM PRIMATIS BORSÁTOR

11.00–17.00 Borkóstolás és borvásár

Alföldi borvidék

Meghívott: Tálas László (borász, Tiszakürt) és Kisari István (titkár, az

Alföldi Szőlészek és Borászok Egyesülete)

Bemutatott borok termelői: Frittmann János (Soltvadkert), Font

Sándor (Soltvadkert), Tálas László (Tiszakürt), Gál-pincészet (Szigetcsép)

20.00 Esti borozó: kötetlen beszélgetés borokról, gasztronómiáról

borászokkal, gasztronómusokkal, szakírókkal az egész Kárpátmedencéből

 

SPORTCSARNOK – filmvetítés

15.00 – Siklósi Beatrix, Matuz Gábor: Vigyázz, hóhér című, Wittner

Máriáról készített filmje

 

SZENT LÁSZLÓ GYERMEKVÉDELMI KÖZPONT

18.00 Ökumenikus istentisztelet

 

Partnerek programjai

 

CORVINA SÁTOR

11.30 Sátormegnyitó

Előadások:

Becze Zoltán: Aki fél évszázaddal megelőzte a korát.

Nemes Kerekes Mihály báró levele Széchenyi Istvánhoz.

Áros Károly: A legnagyobbak. Kilencszeresek klubja – Lewis, Spitz

Vetítések:

Aranycsapat

Sikerek a birkózópáston

Itt Peking – élő telefonkapcsolás

Házigazda: Becze Zoltán

14.30 – A Pro Minoritate c. folyóirat bemutatója

Kósa András László, szerkesztő

16.30 – Magyar sportsikerek

Vendégek: Buzánszky Jenő (1952, Helsinki), Schmitt Pál,

Molnár Zoltán

18.00 – Olimpia a sportriporter szemével –

vendégünk Gulyás László

Vetítések:

Az olimpiák története

Papp–Puskás dokumentumfilm

Házigazda: Csinta Samu (újságíró, Sepsiszentgyörgy)

 

SAPIENTIA – PKE SÁTOR

14.00 – Vetélkedők (EU filmvilág, környezettel, környezetvédelemmel

kapcsolatos témák)

15.00 – Az egyéni és szervezeti tanulás – Tánczos Levente (Sapientia-

EMTE Gazdasági és Humántudományok Kar), a Mikó Imre Szakkollégium

és a Bölöni Farkas Sándor Szakkollégium programja

16.00 – Filmklub (Sapientiás diákok filmjei, illetve PKE-s diákok animációi,

egyéb)

 

METRION MŰVÉSZSÁTOR

11.00–: Homok-animációk – Betyár Egyesület, Marosvásárhely

A világ újrafestése: Erdély-arculat – interaktív rajzműhely

Performansz Ütő Gusztávval és barátaival

Tájszobrászat Éltes Barnával

Az Animáció Világnapja – ASIFA-program (válogatás)

17.00–18.00 – SZÉKELYFÖLD folyóirat

Volt egyszer egy nemzedék

Farkas Árpáddal és Király Lászlóval, a második Forrás-nemzedék

képviselőivel beszélget Bogdán László.

Házigazda: Ferenczes István

P&BERT GROUP – Karrier a Kárpát-medencében

12.00–15.00 – Személyes karriertanácsadás. Próbainterjúk tartása.

Személyiség kérdőív kitöltése és elemzése.

15.00–17.00 – Különböző előadások álláskeresésről, karrierépítésről,

fejvadászatról, az IT-korszakról. (Lásd a programfüzet végén!)

 

KÉPZELT KÁVÉHÁZ – RTV: B. Nagy Veronika, Simonffy Katalin – interjúk

 

ZÖLD SZÉKELY SÁTOR

10.00–17.00 – Ökomata, Nem kell a szemét-stand, információs

anyagok szórása, kérdőívezés, aláírásgyűjtés, interaktív játékok,

ökolábnyom-mérés

17.00 – Hulladék-megelőzés – beszélgetés

18.30 – Másért vállalkozók – filmvetítés

KESKENY ÚT SÁTOR

14.00 – Sátornyitás, áhítat

16.00 – Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés, agyagozás

 

19.00 – Gitárest

20.00 – Filmvetítés: Ghandi, The final cut, Left behind, Tűzszerészek

23.00 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

SPORT – a kemping területén

9.00 – 18.00: Állandó tevékenységek (lásd a programfüzet végén)

12.00 – 13.30: Tojásdobálás

15.00 – 17.00: Futóverseny

 

ESTE

20. 30 – KONCERTEK: Koporshow, Balkan Fanatik,

Deák Bill Gyula

23.00 – BULI: Retro – Dj Kakucs

 

JÚLIUS 17. – CSÜTÖRTÖK

 

Főprogramok

FŐSÁTOR

10.00 Önkormányzatok – más kép. Másképp?

Kósa Lajos (polgármester, Debrecen), T. Mészáros András (polgármester,

Érd), Tamás Sándor (elnök, Kovászna Megyei Önkormányzat),

Csehi Árpád (elnök, Szatmár Megyei Önkormányzat), Rácz

Károly (polgármester, Kézdivásárhely), Mezei János (polgármester,

Gyergyószentmiklós), Antal Árpád (polgármester, Sepsiszentgyörgy),

Szabó István (polgármester, Mátészalka), Takács Imre (elnök, Aquis

Informatika Zrt.)

Moderátor: Kovács Péter (polgármester, Budapest XVI. kerület)

 

MISZSZ SÁTOR

09.30 – Reggeli kávé a MISZSZ-el

 

Délutáni programok

FŐSÁTOR

14. 00 – Dübörgő gazdaság, távolodó eurózóna –

térségi tapasztalatok

Borbély László (regionális fejlesztési miniszter, Bukarest), Varga Mihály

(alelnök, Fidesz, az Országgyűlés Költségvetési, Pénzügyi és

Számvevőszéki Bizottságának elnöke, Budapest), Hamecz István

(elnök, OTP Alapkezelő Zrt., Budapest), Csulak Ferenc (vezérigazgatóhelyettes,

E.ON Románia, Jászvásár), Christopher P. Ball (egyetemi

tanár, School of Business, Quinnipiac University, Amerikai Egyesült

Államok), Kállay Kristóf (igazgató, Sun Microsystem Kft., Budapest)

17.00 – A sajtóetika határai

Szalai Annamária (az ORTT tagja, Budapest), Ablonczy Bálint (rovatvezető,

Heti Válasz, Budapest), Makkay József (az Erdélyi Napló főszerkesztője,

a MÚRE alelnöke, Kolozsvár), Dénes László (a Reggeli

Újság főszerkesztője, Nagyvárad), Gazda Árpád (a Krónika felelős

szerkesztője, Kolozsvár), Ioana Lupea (vezető szerkesztő, Evenimentul

Zilei, Bukarest), Mircea Toma (igazgató, Agentia de Monitorizare

a Presei, Bukarest), Zsidó Ferenc (felelős szerkesztő, Polgári Élet,

Székelyudvarhely)

Moderátor: Farkas Attila (lapszerkesztő, Magyar Nemzet, Budapest)

 

EFES SÁTOR

12.00 – A magyar-román párbeszéd asztala

A székelyföldi autonómiáról

Smaranda Enache (társelnök, Pro Europa Liga, Marosvásárhely),

Daniel Barbu (egyetemi docens, Bukaresti Tudományegyetem,

Bukarest), Sorin Ioniţă (Román Akadémiai Társaság, Bukarest), Dinu

Zamfirescu (közíró, a Román Emigrációért Intézet elnöke, Bukarest),

Kolumbán Gábor (egyetemi tanár, Sapientia-EMTE, Székelyudvarhely),

Izsák Balázs (elnök, Székely Nemzeti Tanács, Marosvásárhely),

Ferencz Csaba (alelnök, Székely Nemzeti Tanács, Sepsiszentgyörgy),

Csinta Samu (újságíró, Sepsiszentgyörgy), Gabriel Andreescu (egyetemi

tanár, SNSPA-PTK, Bukarest)

Moderátor: Bakk Miklós (politológus, Kolozsvár)

Jakabffy műhely

14.00 – Az önkormányzati választások elemzése

Bakk Miklós (politológus, Kolozsvár), Szász Alpár Zoltán (politológus,

Kolozsvár), Székely István (politológus, a Jakabffy Elemér Alapítvány

elnöke, Kolozsvár), Porcsalmi Bálint (politikai tanácsadó,

RMDSZ, Bukarest), Orbán Balázs (politológus, Székelyudvarhely)

Moderátor: Márton János (politológus, Gyergyószentmiklós)

más kép T u s n á d f ü r d ő, 2 0 0 8. j ú l i u s 1 5 – 2 0.

16.00 – Etnopolitika a Kárpát-medencében

In memoriam Lőrincz Csaba

Németh Zsolt (elnök, Magyar Országgyűlés Külügyi és Határon Túli

Magyarok Bizottsága, Budapest), Salat Levente (politológus, Kolozsvár),

Borsi-Kálmán Béla (habilitált egyetemi docens, ELTE, Történeti

Intézet, Kelet-Európa Története Tanszék, Budapest), Zelei Miklós

(író, Budapest), Molnár Gusztáv (geopolitikus, Budapest), Székely

István (politológus, a Jakabffy Elemér Alapítvány elnöke, Kolozsvár)

Moderátor: Klein András (tanácsadó, Magyar Országgyűlés Külügyi

és Határon Túli Magyarok Bizottsága, Budapest)

 

SPORTCSARNOK

17.00 – Magyarok a világ tetején

Erőss Zsolt (hegymászó, Budapest), Tulit Zsombor (hegymászó, Sepsiszentgyörgy),

Bertóti Zsolt (hegymászó, Csíkszereda)

Moderátor: Koter Adél (hegymászó, Csíkszereda)

 

MISZSZ SÁTOR

12.00–14.00 Színpadon az új nemzedék. Megjelenés a hazai politikában.

Mi lesz/lehetne másképp?

Nagy Pál (EP irodavezető, Székelyudvarhely), Csibi Magor (EP-képviselő,

Nemzeti Liberális Párt, Bukarest), Bujdosó Zsolt (önkormányzati

képviselő, MPP, Sepsiszentgyörgy), Hajdó Csaba (elnök, Zöld

Párt, Székelyudvarhely), Sándor Krisztina (megyei alelnök, MPP,

Kolozsvár)

Moderátor: Bognár Zoltán (politológus, Arad)

14.00–16.00 – Politikai PR: kampány – trükkök – technikák

Böszörményi Nagy Gergely (Nézőpont Intézet, Budapest), Kádár

Magor (kommunikációs szakember, egyetemi adjunktus, BBTE, Kommunikációs

tanszék, Kolozsvár), Ratyis Alice (parlamenti tanácsos,

Bukarest)

Moderátor: Greinstetter Balázs (Jogar Egyesület, Budapest)

16.00–18.00: – Hátrányos helyzet és tehetséggondozás

a közoktatásban

Sió László (oktatáspolitikus, a Fidesz Oktatási Műhelyének vezetője,

Budapest), Környei László (közoktatási szakértő, a Commitment

Köznevelési Kht. ügyvezetője, Budapest), Halász D. János (oktatási,

szociális és ifjúsági ügyekért felelős alpolgármester, Debrecen),

Aáry-Tamás Lajos (az oktatási jogok biztosa, Budapest), Erdei Ildikó

(pszichológus, egyetemi adjunktus, Temesvári Nyugati Tudományegyetem,

Temesvár)

Moderátor: Csekő Krisztina (főiskolai docens, oktatáskutató, Commitment

Köznevelési Kht., Budapest)

18.00–18.45 – Humorest a TMD-vel

Vitos Imre és Fehér Zoltán (humoristák, Csíkszentgyörgy)

23.00 Sátoros buli: Nujazz-ambient-electro-minimal-techno buli

– Dj Gusoline-Dublorika-Moenotronic live

Napi program: Karikatúra-kiállítás és karikatúra-rajzolás

Tóth Szabolcs (karikaturista, Kolozsvár)

 

CSŰR – TERASZ

14.00–16.00 Csángó „guzsalyos” – szövés, fonás, énektanítás

Moldvai csángómagyar hagyományőrzők

16.00–17.00 A csángóföldi magyar házak jelene és jövője

Nistor Ilona (a pusztinai Magyar Ház igazgatója), Diószegi László (Teleki

László Alapítvány), Benke Pál (Moldvai Csángómagyarok Szövetsége),

Nistor Demeter (a pusztinai Magyar Ház gondnoka)

Moderátor: Szilágyi Zsolt (alelnök, EMNT)

 

VINUM PRIMATIS BORSÁTOR

11.00–17.00 Borkóstolás és borvásár

Északi borvidékek: Eger és Partium

Meghívott: Simon József (Eger) és Johann Bruttler (Béltek)

20.00 Esti borozó: kötetlen beszélgetés borokról, gasztronómiáról

borászokkal, gasztronómusokkal, szakírókkal az egész Kárpát-medencéből

 

Partnerek programjai

 

CORVINA SÁTOR

11.30 Előadások:

Schlegel Oszkár (Magyar Olimpiai Akadémia): Gerevich Aladár,

Kárpáti Rudolf, Gyarmati Dezső, Egerszegi Krisztina.

Vetítések: Aranylabda – vízilabda-sikerek

Itt Peking – élő telefonkapcsolás

Házigazda: Becze Zoltán

14.30 – Könyvbemutató:

Kisebbségi magyar közösségek a 20. században – Bárdi Nándor

Magyar sikersportágak – vízilabda

16.30 – Olimpia a sportriporter szemével: vendégünk Novotny Zoltán

Élő telefonkapcsolás: Kemény Dénes – szövetségi kapitány

Vetítések: Ész, erő, akarat – sikerek az öttusa-sportban

Házigazda: Csinta Samu (újságíró, Sepsiszentgyörgy)

 

SAPIENTIA – PKE SÁTOR

11.00 – Csere-bere játék, a Mikó Imre Szakkollégium és a Bölöni Farkas

Sándor Szakkollégium programja

14.00 – Vetélkedők (EU filmvilág, környezettel, környezetvédelemmel

kapcsolatos témák)

15.00 Tudás és érték – Dr. Fülöp Árpád (Sapientia-EMTE Gazdasági

és Humántudományok Kar), a Mikó Imre Szakkollégium és

a Bölöni Farkas Sándor Szakkollégium programja

16.00 – Karrier Workshop

18.00 – VJ buli (video DJ)

 

METRION MŰVÉSZSÁTOR

Homok-animációk – Betyár Egyesület, Marosvásárhely

A világ újrafestése: Erdély-arculat – interaktív rajzműhely

Performansz Ütő Gusztávval és barátaival

Tájszobrászat Éltes Barnával

Egyetemek bemutatója: Partiumi Keresztény Egyetem, Moholy

Nagy Iparművészeti Egyetem, Bukaresti Filművészeti Egyetem, Sapientia

Erdélyi Magyar Tudományegyetem, Kolozsvári Képzőművészeti

Egyetem (válogatás)

17.00 – SZÉKELYFÖLD folyóirat

Van-e csángó irodalom?

Felolvasnak: Duma-István András, Demse Márton, Gábor Felicia és

Iancu Laura

Házigazda: Ferenczes István

 

P&BERT GROUP – Karrier a Kárpát-medencében

12.00–15.00 – Személyes karriertanácsadás. Próbainterjúk tartása.

Személyiség-kérdőív kitöltése és elemzése.

15.00–17.00 – Különböző előadások álláskeresésről, karrierépítésről,

fejvadászatról, az IT-korszakról. (Lásd a programfüzet végén!)

 

KÉPZELT KÁVÉHÁZ – RTV: B. Nagy Veronika, Simonffy Katalin –

interjúk

 

ZÖLD SZÉKELY SÁTOR

10.00–17.00 – Ökomata, Nem kell a szemét-stand, információs anyagok

szórása, kérdőívezés, aláírásgyűjtés, interaktív játékok, ökolábnyom-

mérés

17.00 – Rendhagyó környezetvédelem – helyszín: Sólyomkő

19.30 – Zsigerbeszéd – filmvetítés

más kép T u s n á d f ü r d ő, 2 0 0 8. j ú l i u s 1 5 – 2 0.

 

KESKENY ÚT SÁTOR

11.30 – Sátornyitás, déli áhítat

12.00 Bartos Karesz: Párkapcsolatban élni egyenlő felnőttnek

lenni. Kapcsolat, szerelem, szexualitás

16.00 – Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés, agyagozás

19.00 – Gitárest

20.00 – Filmvetítés: Az ellenkező nem (Perfect Opposites – 2004)

23.00 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

 

SPORT – a kemping területén

9.00–18.00: Állandó tevékenységek (lásd a programfüzet végén!)

9.00–12.00: Asztalitenisz (EFES Sátor)

15.00–17.00: Kötélhúzás

 

ESTE

20.30 – KONCERTEK: ZéroZ, Vama, Nemez

23.00 – SPORTCSARNOK: Jánosi Együttes

Táncház: Szászcsávási Cigányzenekar,

Csángómagyar hagyományőrzők

23.00 – CSŰR: MÁS-buli Szabó Attilával

 

JÚLIUS 18. – PÉNTEK

 

Főprogramok

FŐSÁTOR

10.00 Emberi jogok és kisebbségvédelem Európában

Martonyi János (egyetemi tanár, Szegedi Egyetem), Gál Kinga (európai

parlamenti képviselő, FIDESZ), Schöpflin György (európai parlamenti

képviselő, Fidesz), Szabó Vilmos (alelnök, Országgyűlés

Külügyi és Határon Túli Magyarok Bizottsága, Budapest), Eckstein-

Kovács Péter (szenátor, RMDSZ, Kolozsvár), Alexandra Ionescu

(egyetemi tanár, Bukaresti Egyetem, Politikatudományi Tanszék)

Moderátor: Szilágyi Zsolt (alelnök, EMNT)

 

MISZSZ SÁTOR

09.30 – Reggeli kávé a MISZSZ-el

 

Délutáni programok

 

FŐSÁTOR

14.00 – Magyar nemzetpolitika – Más kép

Tőkés László (elnök, EMNT, európai parlamenti képviselő), Szász Jenő

(elnök, MPP, Erdély), Csáky Pál (elnök, MKP, Felvidék), Pásztor István

(elnök, VMSZ, Délvidék), Kovács Miklós (elnök, KMKSZ, Kárpátalja)

Moderátor: Szabó Tibor (a Határon Túli Magyarok Hivatalának volt

elnöke, Budapest)

16. 00 – A megegyezés esélye: az erdélyi magyarok két választás

között

Tőkés László (elnök, EMNT, európai parlamenti képviselő), Markó

Béla (elnök, RMDSZ)

Moderátor: Toró T. Tibor (parlamenti képviselő, RMDSZ)

 

EFES SÁTOR

15.00 – Oktatási stratégia – Egyházi oktatás. Más kép.

Vizi E. Szilveszter (a Magyar Tudományos Akadémia korábbi elnöke,

Budapest), Lezsák Sándor (az Országgyűlés alelnöke, Fidesz), Korsós

Bálint (igazgató, Debreceni Református Kollégium), Tolnay István

(egyetemi tanár, Partiumi Keresztény Egyetem)

Moderátor: Andrási Benedek (lelkész, aligazgató, Berde Mózes

Unitárius Gimnázium, Székelykeresztúr)

Médiaműhely

17.00 – Internetes portálok, webringek

Kiskéri Lajos (gondola.hu), Szakács Árpád (hirkereso.ro), Dévényi

István (hetivalasz.hu, Böszörményi Nagy Gergely (reakcio.hu)

Moderátor: Kovács Csaba (erdely.ma)

Jakabffy műhely

18.30 – A megegyezés kényszere. Mi lesz ősszel?

Kiss Tamás (szociológus, Kolozsvár), Bakk Miklós (politológus, Kolozsvár),

Székely István (politológus, a Jakabffy Elemér Alapítvány elnöke,

Kolozsvár), Porcsalmi Bálint (politikai tanácsadó, RMDSZ,

Bukarest), Kovács Csaba (politikai szakértő, Székelyudvarhely)

Moderátor: Székely István Gergő (politológus, Kolozsvár)

 

MISZSZ SÁTOR

12.00–14.00 Kábítószerfogyasztás-megelőzés

Dégi L. Csaba (drogprevenciós szakértő, Kolozsvár), Simó Irma

(mentálhigiénés szakember, pszichológus, Székelyudvarhely)

Moderátor: Kalóz János (drogprevenciós szakember, Csíkszereda)

14.00–16.00 – Környezetvédelem – A zöld erő

Korodi Attila (környezetvédelmi miniszter, Bukarest), Radics Róbert

(ügyvezető igazgató, Geohidroterv Kft., Budapest), Hajdu Zoltán

(környezetvédelmi szakértő, Focus Eco Center, Marosvásárhely), Ifj.

Zlinszki János (egyetemi docens, Környezetjogi és Versenyjogi Tanszék,

PPKE, Budapest), Sebestyén Csaba (elnök, Romániai Magyar

Gazdák Egyesülete), Garda Dezső (parlamenti képviselő, RMDSZ ,

Gyergyószentmiklós)

Moderátor: Ambrus László (AGORA Fenntartható Fejlesztési Munkacsoport,

Székelyudvarhely)

Jogar műhely

16.00–18.00: – Energiapolitikai kihívások az Európai Unióban és

tagállamaiban

Fónagy János (országgyűlési képviselő, Fidesz), Soczó Natália

(energiapolitikai szakértő, MOL Stratégiai Osztály), Zsombori Vilmos

(szenátor, RMDSZ, a romániai Nukleáris Tevékenységeket Felügyelő

Országos Bizottság volt elnöke), Andrási Miklós (az MVM volt

vezérigazgató-helyettese, Budapest)

Moderátor: Panyi Miklós (Jogar Egyesület, Budapest)

18.00–19.00 – Humorest a TMD-vel

Szomszédnéni Produkciós Iroda (Kolozsvár)

23.00 Sátoros buli Legjobb partyzenék: DJ Messinó & Top Gun

Napi program: Karikatúra-kiállítás és karikatúra-rajzolás

Para István (karikaturista, Csíkszereda)

 

VINUM PRIMATIS BORSÁTOR

11.00–17.00 Borkóstolás és borvásár

17.00 – Dél-Pannónia

Meghívott: Halmai Csaba (Tüske pince, Szekszárd), Bock pince

(Villány)

20.00 Esti borozó: kötetlen beszélgetés borokról, gasztronómiáról

borászokkal, gasztronómusokkal, szakírókkal az egész Kárpátmedencéből.

 

SPORTCSARNOKfilmvetítés

15.00: Fonyó Gergely: Ocskay László százados, az elfelejtett hős

Partnerek programjai

 

CORVINA SÁTOR

11.30 Előadások:

Balázs Árpád: Keresztes, a „székely Herkules”

Szőcs Lajos: Lőrincz Márton – Korondi őstehetség az erősek sportjában

Becze Zoltán: Gyergyóból a világ tetejére

Vetítések:

Székely olimpikonok: Szabó Kati, Károlyi Béla – Négy arany Forth

Wortban

Itt Peking – élő telefonkapcsolás

14.30 – Könyvbemutató:

Veszélyben a hazám Pálffy Istvánnal beszélget Benkei Ildikó

18.00 – Hokidélután

Csíki András: A Hargita lábától Lake Placid-ig

Csíki hokisták az ötkarikás játékokon – Varga Dezső (1964, 1968,

1976), Basa János (1968), Antal Előd (1976, 1980), Gál Sándor

(1976, 1980)

Magyar–székely hoki. Közös jövő? Kangyal Balázs (csapatkapitány,

magyar válogatott, Budapest Stars), Hozó Levente (csapatkapitány,

Sportklub, Csíkszereda)

Vetítések: Hajrá, Szereda

1980 Lake Placid – az Olimpia Studió kisfilmje

Házigazda: Csinta Samu (újságíró, Sepsiszentgyörgy)

 

SAPIENTIA – PKE SÁTOR

11.00 Jogi esetvita, a Mikó Imre Szakkollégium és a Bölöni Farkas

Sándor Szakkollégium programja

12.00 – Vetélkedők (EU filmvilág, környezettel, környezetvédelemmel

kapcsolatos témák)

14.00 – HÖK kerekasztal

15.00 – Mobil Marketing – Hatékonyság vagy új trend? – Szőcs

Barna (BFS Szakkollégium, Mobilmedia)

 

METRION MŰVÉSZSÁTOR

Homok-animációk – Betyár Egyesület, Marosvásárhely

A világ újrafestése: Erdély-arculat: interaktív rajzműhely

Performansz Ütő Gusztávval és barátaival

Tájszobrászat Éltes Barnával

„O scurtă poveste” – Radu Igazság egész estés animációja a román

animáció történetéről; Fesztivál-bemutatók: Animateka nemzetközi

animációs filmfesztivál (Lublijana, Szlovénia); KAFF (Kecskeméti Animációs

Filmfesztivál); Animest nemzetközi animációs filmfesztivál

(Bukarest); AniMotion nemzetközi animációs filmfesztivál

(Nagyszeben); bemutató; Muuúvi rövidfilmfesztivál (Gyergyószárhegy);

Simultan fesztivál (Temesvár); AlterNative (Marosvásárhely)

17.00–18.00 – SZÉKELYFÖLD folyóirat

Tízéves a Székelyföld folyóirat. A jubiláló kulturális folyóirat

szerzőinek előadóestje.

Felolvasnak: Bogdán László, Farkas Árpád, Fekete Vince, Ferenczes

István, György Attila, Lövétei Lázár László, Molnár Vilmos.

 

P&BERT GROUP – Karrier a Kárpát-medencében

12.00–15.00 – Személyes karriertanácsadás. Próbainterjúk tartása.

Személyiség kérdőív kitöltése és elemzése.

15.00–17.00 – Különböző előadások álláskeresésről, karrierépítésről,

fejvadászatról, az IT-korszakról. (Lásd a programfüzet végén!)

16.00 – Saját karrierjéről mesél: Csenteri Levente (Combridge

ügyvezető igazgató, Budapest).

 

KÉPZELT KÁVÉHÁZ – RTV: B. Nagy Veronika, Simonffy Katalin –

interjúk

 

ZÖLD SZÉKELY SÁTOR

10.00–17.00 – Ökomata, Nem kell a szemét-stand, információs

anyagok szórása, kérdőívezés, aláírásgyűjtés, interaktív játékok,

ökolábnyom-mérés

17.00 – Fesd zöldre – óriásplakát-festés

18.30 – Reklámfilm-vetítések, megbeszélések

 

KESKENY ÚT SÁTOR

11.30 – Sátornyitás, déli áhítat

12.00 Öntsünk tiszta vizet a tiszta pohárba. Fórum a Da Vinci kód

margójára!

16.00 – Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés, agyagozás

19.00 – Gitárest

20.00 – Filmvetítés: Templomosok öröksége

22.30 – Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

SPORT – a kemping területén

9.00–18.00: Állandó tevékenységek (lásd a programfüzet végén)

11.00–15.00: Streetball

15.00–19.00: Foci

 

ESTE

20.30 – KONCERTEK: Kistehén Zenekar,

Anima Sound System – Live

23.00 – CSŰR: A buli – Dj Nappali – Mi szem, fülnek ingere

 

JÚLIUS 19. – SZOMBAT

 

Főprogramok

 

FŐSÁTOR

10.30 – Európa. Autonómia

Orbán Viktor (a Fidesz elnöke, volt miniszterelnök, Magyarország),

Tőkés László (elnök, Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács, európai parlamenti

képviselő, Nagyvárad)

Moderátor: Németh Zsolt (parlamenti képviselő, az Országgyűlés

Külügyi és Határon Túli Magyarok Bizottságának elnöke, Budapest)

MISZSZ SÁTOR

09.30 – Reggeli kávé a MISZSZ-el

Délutáni programok

 

SPORTCSARNOK

16.00–18.00 – Pokoli történetek, világjáró utazók

Lukács Csaba (újságíró, Budapest), Herencsár Lajos (főiskolai

docens, alkalmi haditudósító)

 

MISZSZ SÁTOR

14.00–16.00 – Szexológia. A szexuális kultúra alapjai, a szexuális

kultúra történelmi fejlődése, szexualitásunk fejlődése elődeinktől

napjainkig

Sz. Mikus Edit (szexológus, Kecskemét)

16.00–18.00 A reinkarnáció elméletének nyugati változata. Felelősségünk

az Életben

Sz. Mikus Edit (szexológus, Kecskemét)

MISZSZ SÁTOR

18.00–19.00 – Humorest a TMD-vel

Székelylend

23.00 Sátoros buli: Iszkép Party: DJ Brixx

Karikatúra-kiállítás és karikatúra-rajzolás

Könczey Elemér (karikaturista, Kolozsvár)

 

VINUM PRIMATIS BORSÁTOR

11.00–17.00 – Borkóstolás és borvásár

18.00 – Tokaj: Szepsy pincészet, Demetervin pincészet, Orosz

Gábor pincészete

20.00 – Esti borozó: kötetlen beszélgetés borokról, gasztronómiáról

borászokkal, gasztronómusokkal, szakírókkal az egész Kárpátmedencéből.

Partnerek programjai

 

CORVINA SÁTOR

14.30 Peking 2008

Meghívott: Novák Eduárd, kerékpározó paraolimpikon, Csíkszereda

Áros Károly: Los Angeles csillaga

Meghívott: Szabó Katalin olimpiai bajnok.

Élő telefonkapcsolás: Károlyi Béla

17.00 – Költérverseny

Részt vesznek: Bogdán László, Fekete Vince, Lövétei Lázár László,

Sántha Attila, Szálinger Balázs

Bírálóbizottság: Villányi Oportó, Zsidvei Rizling és Oroszhegyi

Papramorgó

 

SAPIENTIA – PKE SÁTOR

11.00 – Tulajdonság-árverés

12.00 – Olajválság és hatásai az üzleti szektorban – Dr. Szabó

Árpád (Sapientia-EMTE Gazdasági és Humántudományok Kar)

 

METRION MŰVÉSZSÁTOR

Homok-animációk – Betyár Egyesület, Marosvásárhely

A világ újrafestése: Erdély-arculat: interaktív rajzműhely

Performansz Ütő Gusztávval és barátaival

Tájszobrászat Éltes Barnával

Eredményhirdetés

 

KÉPZELT KÁVÉHÁZ – RTV: B. Nagy Veronika, Simonffy Katalin – interjúk

 

P&BERT GROUP – Karrier a Kárpát-medencében

12.00–15.00 – Személyes karriertanácsadás. Próbainterjúk tartása.

Személyiség kérdőív kitöltése és elemzése.

15.00–17.00 – Különböző előadások álláskeresésről, karrierépítésről,

fejvadászatról, az IT-korszakról. (Lásd a programfüzet végén!)

16.00 – Saját karrierjéről mesél: Szalay Zsolt (MOL Románia,

ügyvezető igazgató)

 

ZÖLD SZÉKELY SÁTOR

10.00–17.00 – Ökomata, Nem kell a szemét-stand, információs

anyagok szórása, kérdőívezés, aláírásgyűjtés, interaktív játékok,

ökolábnyom-mérés

17.00 – A kistermelők – beszélgetés

18.30 – Erős kávé – filmvetítés

KESKENY ÚT SÁTOR

11.30 – Sátornyitás, déli áhítat

12.00 Láthatatlan színház

13.00 – Kézműves foglalkozás: bogozás, rajzolás, festés, agyagozás

15.00 Sátorzáró

SPORT – a kemping területén

9.00 – 18.00: Állandó tevékenységek (lásd a programfüzet végén)

10.00 – 11.00: Kocsihúzás

12.00 – 13.30: Sörivó-verseny

14.00 – 15.00: Söröshordó-dobálás

14.00 – 18.00: Csocsó (EFES Sátor)

18.00 – 19.00: Vizespóló-verseny

19.00 – 20.00: Olajbirkózás

ESTE

20.30 – KONCERTEK: Hot Jazz Band, KFT

23.00 – CSŰR – Záróbuli: DJ Goranga

 

A tábor idején működő egyéb szolgáltatások, programok

Infósátor – két helyszínen, lásd a térképet! Itt mindenről tájékozódhatsz,

ami az idei Tusványossal kapcsolatos!

Europe Direct tájékoztató központ – naponta reggeltől estig a

MISZSZ-sátorban.

Kerékpár-kölcsönző – Keresd a helyszínen!

 

A Marosvásárhelyi Rádió sátrában naponta két órás élő közvetítés

Bíró Zsolttal.

Az RTV stábjából Simonffy Katalin és Mihálcsa Gyula a tábor idején riportfilmet készítenek a bálványosi-tusványosi folyamatról.

 

P&Bert Group – Karrier a Kárpát-medencében

Minden nap 15–17 óra között rövid előadások az alábbi témákból

válogatva: A fejvadászat története (Fröhlich Péter, P&Bert

ügyvezető igazgató); Egy sikeres fejvadász karriertörténete (Fröhlich

Péter, P&Bert ügyvezető igazgató); Hogyan viselkedjünk

állásinterjún, milyen kérdésekre számíthatunk? (Bojtos Tünde,

P&Bert senior tanácsadó); Milyen tesztekre számíthat az

állásinterjún a jelölt? (Bojtos Tünde, P&Bert senior tanácsadó);

Hogyan érdemes karriert választanunk manapság? (Bojtos Tünde,

P&Bert senior tanácsadó).

A Pont Rendszerház előadásai: Az IT munkaerőpiac áttekintése

Magyarországon és Romániában; Egy sikeres informatikai cég

története (Kovács László, PONT Rendszerház ügyvezető igazgató);

Mit tanuljunk, hogy minél előbb és jobb állást találjunk az

informatika terén? (Kovács László, PONT Rendszerház ügyvezető

igazgató); Állás vagy saját vállalkozás? (Kovács László, PONT

Rendszerház ügyvezető igazgató); Kereseti lehetőség egy IT

szakember számára Magyarországon és Romániában (Kovács László,

PONT Rendszerház ügyvezető igazgató); Karrierépítés lépései az IT

szektorban (Kovács László, PONT Rendszerház ügyvezető igazgató)

 

SZÍNHÁZ

Osonó Színházműhely (Sepsiszentgyörgy)

Részletek a bolyongás meséiből. Rendező: Fazakas Mihály.

Nap: szerda.

Időpont és helyszín: figyeld az aznap megjelenő plakátokat!

A Tomcsa Sándor Színház (Székelyudvarhely) előadása

Goldoni: A patikus. Rendező: Csurulya Csongor.

Nap: csütörtök.

Időpont és helyszín: figyeld az aznap megjelenő plakátokat!

SPORTPROGRAMOK

Naponta 9.00–18.00 között az érdeklődők rendelkezésére állnak a

következő lehetőségek: frizbi, tollaslabda, focilabda, kosárlabda,

strandröplabda, lábvolé, különböző társasjátékok (sakk, kártyajátékok

stb.), asztalitenisz. Érdeklődni, sportszereket kölcsönkérni a sportprogramok

szervezőinél lehet!

A szervezők fenntartják a programváltoztatás jogát!



0Hozzászólás

Herzlichen Dank für Ihren Kommentar - dieser wird nach einer Prüfung von uns freigeschaltet. Beachten Sie, dass dies gerade an Wochenenden etwas länger dauern kann. Kommentare von registrierten Usern werden sofort freigeschaltet - hier registrieren!

Még 1000 karakter

A kommentelés opció, a jó magaviselet kötelező! Moderációs elveinket itt olvashatja .