Továbbra is szenvednek a románok Olaszországban

Egyre nyilvánvalóbb, a román női kosárlabda–válogatott nem okoz meglepetést az Olaszországban zajló Európa–bajnokságon.

Kedd este ugyanis második vereségét is elszenvedte Mark Silvert szövetségi kapitány csapata Lancianoban. Ezúttal Litvánia válogatotta győzött a románok ellen. A románok csak a második negyedben voltak képesek eredményesebb játékot mutatni, akkor 11–11–re végződött a negyed, azonban a többi három játékrészben az északiak leiskolázták Pascaluékat. 67–50–re végződött a mérkőzés, és úgy tűnik, csomagolhatnak a románok. Ez csak abban az esetben nem történik meg, ha esetleg ma este győznek Belgium csapata ellen. A ma esti ellenfél a csoport élén áll: kettőből két győzelem: a litvánok elleni siker után kedden a németeket ellen is győztek.

Európa–bajnokság, B csoport, 2. forduló: Litvánia – Románia 67–50, Németország – Belgium 53–61.