Tenisz: magabiztos győzelemmel negyeddöntős Halep Torontóban

Sima győzelmet aratott csütörtökön Simona Halep a 2.434.389 dollár összdíjazású, torontói kemény pályás női tenisztorna nyolcaddöntőjében: a világranglista második helyén álló román teniszező 6-1, 6-0-ra győzte le a cseh Barbora Strycovát, és legközelebb az elődöntőbe jutásért lép pályára.

A tornán másodikként kiemelt és címvédő Halepnek 59 perc alatt sikerült nyernie, mindössze egy játékot engedve át ellenfelének.

A negyeddöntőben a francia Caroline Garciával (23 éves, WTA-21.) kell megküzdenie Halepnek. Egyetlen alkalommal találkozott eddig a pályán a két játékos: tavaly Sydney-ben a román nyert a nyolcaddöntőben 6-4, 2-6, 6-1-re.

Simona Halep 2016-ban az amerikai Madison Keys legyőzésével (7-6 (2), 6-3) elhódította a Rogers-kupát (tavaly Montreal adott otthont a tornának), és 2015-ben is bejutott a fináléba, de feladta a mérkőzést, amikor svájci ellenfele, Belinda Bencic 7-6 (5), 6-7 (4), 3-0-ra vezetett.