Téli vakáció előtti sikerek

Szatmár megye – A Szatmárnémeti Olimpia és a Someşul is győzött hazai pályán a labdarúgó III. Liga 17. fordulójában, míg a Mikolai Turul Szovátán szenvedett vereséget. Úgy tudjuk, idén nem rendeznek több bajnoki mérkőzést.

Vakációs hangulatban játszott ma a két szatmárnémeit III. ligás csapat a labdarúgó–bajnokság őszi idényének zárófordulójában.

A Someşul még azt is „megengedte magának”, hogy az első félidő végén egy gólos hátrányban menjen pihenőre a Nyárádtői Unirea elleni hazai mérkőzésen.

A szégyenletes vereségtől a „visszatérő” játékosok mentették meg Dacian Nastai legénységét. Petcuţ hamar egyenlített, majd Cosmin Iuhas szerezte meg a győzelmet jelentő gólt. Iuhas korábban bejelentette, szegre akasztja a futballcipőt, míg Petcuţ az elmúlt hetekben a Galaci Oţelul csapatánál volt próbajátékon.

A Szatmárnémeti Olimpia győzelemmel búcsúzott az őszi idénytől, bár az utolsó helyzetig izgulnia kellett. A gyenge színvonalú mérkőzésen Tempfli az házigazdák első veszélyes helyzetét gólra váltotta, azonban a második félidő derekán egy hatalmas védelmi és kapus hiba után egyenlíteni tudott a Kolozsvári Kolozsvári Sănătatea. A vége előtt a csereként beállt Shannat szépségdíjas gólja után védekezésbe zártkozott az utolsó tíz percre az Olimpia. Ezért kevés híján meg is fizettek, ugyani a kolozsváriak egy veszélyes kapura rúgással zárta a mérkőzést.

A mikolaiak csak az első félidőben tudták tartani a lépést a vendéglátó Szovátai Mobilával. A hazaiak gólja után Matei egy védelmi hibát kihasználva egyenlített az első háromnegyedóra végén, azonban a fordulás után tíz perc alatt három gólt rúgtak a Maros megyeiek. Ez elvágta a mikolaiak lendületét, így a vége előtt a Mobila négy gólra növelhette előnyét. Cosma 86. percben szerzett gólja pedig már későn jött.

Visszavonja?

Értesüléseink szerint a román szövetség (FRF) visszavonja azon határozatát, miszerint a bajnokság idén folytatodjék, és játszanak le két etapot a visszavágó fordulókból. Ez azt jelenti, hogy a csapatok mehetnek téli vakációra.

A labdarúgó harmadosztály 17. fordulójában született eredmények: Balázsfalvi Inter–Marosvásárhelyi Gaz Metan 2–3, Belényesi Bihorul–Régeni Avântul 0–0, Szatmárnémeti Somesul–Nyárádtői Unirea 3–1, Nagybányai FC–Dési Unirea 4–1, Szovátai Mobila–Mikolai Turul 5–2, Besztercei Gloria II.–Máramarossziget ’96 1–0, Marosvásárhelyi Trans-Sil–Nagyváradi Bihar FC II. 0–0, Szatmárnémeti Olimpia–Kolozsvári S[n[tatea 2–1. A Kolozsvári Universitatea 1919–Félixfürdői Lotus-Luceafarul találkozó a pálya használhatatlansága miatt elmaradt.