2011.03.3 09:44; Frissítve: 2011.03.3 09:44


Tüdőembólia miatt kórházban Serena Williams

Életmentő műtétet hajtottak végre Serena Williams korábbi világranglista első, 13-szoros Grand Slam győztes teniszezőn, vérrögöt távolítottak el a tüdejéből.

A 29 éves teniszsztár ügynöke, Nicole Chabot az amerikai People magazinnak azt nyilatkozta, a sürgősségi beavatkozás hétfőn egy neves Los Angeles-i kórházban volt, ahol a komplikációk elkerülése miatt most is megfigyelés alatt tartják a fiatalabbik Williams nővért. A játékos tüdejében múlt héten észleltek véralvadékot, ezt próbálták kezelni, amikor vérömleny alakult ki, és azonnal műteni kellett.

Az ügynök szerint a tüdőembólia akkor történt, amikor Williams visszatért Los Angelesbe New Yorkból, ahol orvosi konzultáción volt – lábsérülésével kapcsolatban. A sportoló tavaly júliusi wimbledoni győzelme óta nem versenyzett, mert egy étteremben egy üvegdarabbal megsebesítette jobb lábfejét és kétszer is meg kellett műteni. Legfrissebb, szerdai Twitter-üzenetében Serena Williams csak annyit írt: “kemény nap”.

Williams minden idők hatodik legsikeresebb női teniszversenyzője, háromszor nyerte meg az amerikai nyílt teniszbajnokságot, négyszer győzött Wimbledonban, ötször az ausztrál és egyszer a francia Grand Slam versenyen. Eddig 123 hétig vezette a világranglistát, mielőtt tavaly októberben Caroline Wozniacki letaszította onnan. Serena nővérével, Venus Williamsszel párosban is többször nyert Grand Slam versenyt.


Cikk ajánlása

Hozzászólok
Mi a véleményed?
Hozzászólások szürése  | 
HOZZÁSZÓLÁS SZÜRÉSE  X opciók bezárása



LEGÚJABB HIREK ERDON Bulvár
Apocalyptica a Campus Fesztiválon
Alig egy hete jelentette be főbb programjait Kelet-Magyarország egyik legnagyobb fesztiválja a Campus Fesztivál, [...] tovább »
….és még mindig Sziget
Újabb izgalmas csapatok és előadók mondtak igent a jubileumi Sziget szervezőinek. A Nagyszínpadon landol majd [...] tovább »
Armin jön Björk helyére
A trance univerzum legismertebb, egymás után négyszer a világ legjobbjánal kikiáltott DJ-je, Armin van Buuren [...] tovább »
Ünnepelj a VOLTon!
A megszokottnál majd’ egy teljes nappal korábban kezdődik az idei VOLT Fesztivál! A nyitónap a 20. VOLT [...] tovább »
Sziget fesztivál: „Húsz év hév”
A Szigeten ott kell lenni. A jubileumi huszadikon pedig különösen, hiszen minden eddiginél színesebb és [...] tovább »
Még több kategóriábol »

feedback

Belépés