Szenvedtek Bukarestben a lányok

Közel állt egy csúfos vereséghez a Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapata, amely kínlódott a CSM Sportul Studenţesc elleni bajnokin. A találkozót a 9. fordulóból halasztották.

Az utolsó percben nyerte meg kedd délután a CSM Sportul Studenţesc elleni bukaresti mérkőzést a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, amely így, egy nem várt nehéz meccsen gyűjtötte be a „maradék” két pontot a bajnoki táblázatban. Predrag Vasic edző tanítványai ugyanis az utolsó másodpercig harcoltak a szatmári lányokkal, akik talán kissé könnyedén vették ellenfelüket. A fővárosiak az első perctől kezdve vezettek az eredményjelzőn, egy perc játék után már 4–0–ra. Az első tíz perc végéig öt pontos előnyt (16–11) sikerült megőriznie a vendéglátó együttesnek, a következő negyedben pedig már tizennéggyel is vezettek (33–19, 16. perc, 35–21, 17 perc), de Rada Giurgiu két triplájával és Monica Ivan szabaddobás pontjaival faragott tízet a hátrányából a VSK (35–31, 19. perc).

A második félidő 37–31–es állásról kezdődött, amikor elkezdték a szatmári lányok a felzárkózást. Orosz Andreea és Ivan négy–négy pontjával és Claudia Pop duplájával a 24. percben egyenlített a VSK (41–41), egy perccel később pedig egy újabb Ivan–duplával már vezetést is szereztek a „piros–fehérek” (41–43). Az előnyt viszont nem sikerült megőrizni és az utolsó felvonást ismét a hazaiak kezdhették előnnyel (58–54). A zárásban Amra Mehmedic kapcsolt rá, és vezérletével másfél perc alatt egyenlített a VSK (60–60). A Sportul többször kiharcolt magának négy pont előnyt, de a felzárkózás mindannyiszor sikerrel járt. A bosnyák triplájával és duplájával 75–70–ről ismét egyenlő lett az állás, majd 1 perc 21 másodperccel a vége előtt Orosz pontos dobásával ismét a VSK vezetett (75–77). Vasic taktikai megbeszélésre hívta a tanítványait, de utána legjobb dobója, az amerikai Gaati Werema távoli dobást hibázott, és Ivan begyűjtötte a lepattanót. 12 másodperccel a vége előtt Pop veszített labdát és Ivan önfeláldozóan faultolt, az ötödik személyi hibája után ki is pontozódott. Chevon Keithnek szerencsére reszketett a keze, és csak egy szabaddobást értékesített, a meccs utolsó támadását pedig Pop pontokra váltotta, így 76–79 arányú VSK–siker született.

Eredmény

Női kosárlabda, A–osztály, a 9. fordulóból elhalasztott mérkőzésen

CSM Sportul Studenţesc – Szatmárnémeti VSK 76–79 (16:11, 21:20, 21:23, 18:25).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Pop (16, 9, 0), Mehmedic (14, 5, 3), Orosz (16, 5, 3), Ivan (15, 9, 5), Giurgiu (11, 1, 0), Părău (5, 3, 0), Walker (2, 9, 0).

A VSK ezzel a sikerrel felkapaszkodott a táblázat 6. helyére.