Szatmárnémeti VSK: Közel a sikerhez

A mérkőzés első tíz perce után még vezettek a Szatmárnémeti VSK kézilabdázói Besztercén, a HCM otthonában.

Nincs oka a szégyenkezésre a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabda–csapatának, bár nyolc gólos vereséget szenvedett az A–osztályos bajnokság tegnapi fordulójában, a Besztercei HCM othhonában. A szakmai stáb, Kibédi Albert és Nicolae Istrate legényége a találkozó 10. percében 5–1–re vezetett a bajnoki cím megszerzésére esélyes csapatának otthonában. Ezután viszont a nagyváradi bírópáros (Ungur, Vîrtop) segítségével fordítani tudtak a házigazdák, a 20. percben már 8–7–re, a 25. percben pedig már 11–9–re vezettek a beszterceiek. Az első félidő elején mutatott kiváló teljesítményhez nagyban hozzájárul Lucian Cioroiu, aki kiválóan védte a VSK kapuját. „Meglátszik Schlakter Ferenc munkájának gyümölcse, aki hetente egy alkalommal beutazik Kálmándról, és ingyen a kapusok felkészítésével foglalkozik. Ezuton is szeretnék neki köszönetet mondani” – mondta Nicolae Istrate technikai igazgató.

A második félidőben már összeesett a csapat, sorra hibáztak: Dan Sebastian, Mateş, Iştoc és Ferenţ hétméterest is kihagyott.

„Nem hiszem, hogy tudtunk volna győzni, de egy döntetlent kihozhattunk volna mérkőzés végén. Pároskodó bíráskodással azonban nincs mit kezdeni. Összesen hét kétperces kiállítást ítéltek játékosaimra. A fiúkra nem panaszkodhatom, jól játszottak” – tette hozzá Istrate.

Férfi kézilabda, A–osztályos bajnokság, első visszavágókör, 3. forduló

Besztercei HCM – Szatmárnémeti VSK  33–25, Tordai Potaisa – Nagybányai Extrem 38–41, Nagybányai Minaur II – Kolozsvári HC 43–34, Szászsebesi VSK – Kolozsvári U 30–37.

1. K.vári U               10        10        0          0          407–257          20

2. Beszterce           10        7          1          2          357–260          15

3. Szászsebes       10        6          1          3          348–287          13

4. VSK                      10        5          0          5          292–297          10

5. Minaur II              10        5          1          4          302–314          11

6. Extrem                 10        4          1          5          309–345          9

7. Potaisa                10        1          0          9          292–424          2

8. K.vári HC             10        0          0          10        278–401          0