Mérkőzés

2019.12.03. 14:21

Románia női kézilabda-válogatottja a vártnál szorosabb meccset játszott Kazahsztán csapatátával

Az első félidőben hat gól volt a legnagyobb különbség a két csapat között

A 19. percben 11-5-re vezetett Románia, de a félidő végéig ez három gólra csökkent (14-11). A második játékrészben még gyengébben teljesített a Tomas Ryde irányította válogatott, amely több alapemberét is pihentette, Cristina Neagu például egyáltalán nem lépett pályára ezen a mérkőzésen. A 34. percben még 16-11-re vezetett Románia, a 42. percre azonban a kazahok feljöttek egy gólra (16-15), és a forgatókönyv az 57. percben is megismétlődött, sőt: egy perccel a vége előtt, 21-20-as állásnál egyenlíthettek volna a kazahok, de nem tudták gólra váltani a lehetőséget. Így végül Románia 22-20-ra győzte le a világbajnokság egyik legszerényebb képességű csapatát, amely Magyarországtól 15-39-es, Montenegrótól pedig 21-30-as vereséget szenvedett.

Szerdán Románia Montenegróval, Kazahsztán Spanyolországgal, Magyarország Szenegállal játszik.